Anasayfa / Tedavi Fiyatları

Tedavi Fiyatları

Bu sayfamızda yer alan bilgiler IDEA Kliniğin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan klinikleri için geçerlidir. Tüm kliniklerimizde SGK’sı mevcut olan hastalarımıza tedavi ücretlerinde %50 indirim sağlanır.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşalım?*
  Telefon ile ulaşın
  Email ile ulaşın
  4
 • Resim Ekle*Sorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)Yükle
   5
  • Şikayetiniz*Mümkün oldukça detaylıca aktarınız
   6
  • 7
  • Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   8

  Tedavi Ücretinizi Online Öğrenebilirsiniz
  Kliniklerimizde tedavisi uygulanan tüm hastalıkların ücretini online olarak öğrenebilirsiniz. Mümkünse hastalığınızla ilgili çekmiş olduğunuz bir resmi aşağıda ki forma ekleyerek, yaşamakta olduğunuz şikayetleri belirtin. Formunuzu tam olarak eksiksiz bir şekilde doldurup gönderdiğiniz taktirde uzman doktorlarımız değerlendirerek gerekli dönüşü sağlayacaktır. Vakit kaybetmemek ve sağlıklı bir dönüş alabilmek için lütfen formda belirtmiş olduğunuz email adresi ve telefon numarasının doğruluğuna özen gösteriniz.

  Kliniklerimizde muayenesini ve tedavisini gerçekleştirdiğimiz rahatsızlıklara aşağıda detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

  VARİS

  Varis Tedavi Ücretleri
  Varis çeşitleri olan bir toplar damar hastalığıdır. Her bireyde değişik boyut ve tiplerde olan rahatsızlık için standart bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Kılcal, orta ve büyük olmak üzere üç gruba ayrılır. Varisin tipi, yoğunluğu ve kullanılacak tedavi yöntemine göre ücretlendirilmektedir. Dolayısıyla varis şikayetiniz ile ilgili ücret talebinde bulunurken bacağınızın net bir şekilde görünen fotoğrafını yollamanız avantajlı olacaktır. Tarafımıza ulaşan formlar kalp damar cerrahisi uzmanları tarafından değerlendirilerek size geri dönüş yapılmaktadır.

  Varis tedavi ücretleri 400 TL’den başlayarak 8000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ücret muayene sırasında doktor tarafından belirlenmektedir.

  Varisin tedavisi için aşağıda ki yöntemler uygulanmakta olup buna ve damarların durumuna göre fiyatlandırılabilmektedir.

  Lazer: Teknolojinin ilerlemesi ile günümüzde bir çok sağlık sorununun tedavisinde kullanılmakta olan lazer oldukça etkili ve başarılı bir buluştur. Bu cihaz kılcal damar tedavisi için kullanılmakta olup, oldukça etkilidir.

  Radyo Frekans (RF): Radyo frekansta tıpkı lazer yöntemine benzer bir cihazdır. RF, olarak kısaltılan bu yöntem bir çok varis tipinde kullanılabilir.

  Köpük (skleroterapi): Özel bir ilacın sorun yaratan damarın içine enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir. Skleroterapi ilacın saf olarak enjekte edilmesine denilirken, köpükte ise ilaç ve hava reaksiyona sokularak elde edilen köpüğe benzer madde enjekte edilir.

  BEN TEDAVİSİ

  Ben Tedavi Ücretlerini Öğren
  Neredeyse her insanın vücudunda en az bir adet dahi olsa ben vardır ve bir bireyin 40 beni olması normal sayılmaktadır. Benlerin boyutları değişiklik gösterdiği gibi ben çeşitleri de söz konusudur. Aşağıda ki form aracılığıyla beninizin fotoğrafını yollar ve açıklama kısmında büyüklüğü hakkında bilgi verirseniz size en doğru şekilde dönüş yapılacaktır.

  5 mm ye kadar olan benler ilk ben 600 TL eklenen her ben için 300 TL tedavi ücreti alınır. SGK ve diğer resmi kurum hastalarına % 50 olarak uygulanır yani ilk ben 300 TL eklenen her ben 150 TL olarak ücretlendirilir.

  Beniniz 5mm’den büyükse fiyat doktor tarafından muayene sırasında verilmektedir.

  Ben tedavisi içinde aşağıda ki yöntemler kullanılmaktadır.

  Lazer: Varis tedavisinde tanıttığımız yöntemden bir farkı yoktur. Çoğunlukla yüzeysel benlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Lazer ile yapılan ben tedavisi iz bırakmadığından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

  Radyo Frekans (RF): Kabarık olan tüm boyutta ki benlerin buharlaştırılmasında etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Kabarık benler radyo frekans sayesinde buharlaştırılarak cilt ile aynı düzeyye getirilebilmektedir. Uygulanma süresi 3-5 dakikadan fazla sürmemektedir.

  Elektro Koter: Radyo frekans ile aynı tarzda bir yöntemdir. Etkisi ve başarısında da fark söz konusu değildir.

  HEMANJİOM (DAMAR BENİ)

  Hemanjiom Tedavi Ücretlerini Öğren
  Çeşitli boyutlarda olan damar beni rahatsızlığının tedavi ücretleri de boyut, bölge ve kullanılacak olan yönteme göre değişiklikler gösterir.

  Küçük hemanjiomlar 1000 lira civarında olabilirken, büyük hemanjiomlar 15.000 liraya kadar olabilmektedir.

  Damar beni tedavisinde kullanılan yöntemler aşağıda ki gibidir.

  Lazer: Ben tedavisinde olduğu gibi lazer yüzeysel hemanjiom yani damar beni tedavisinde de kullanılabilen başarılı bir yöntemdir.

  Köpük: Ciltten kabarık olan hemanjiomların tedavisinde de variste olduğu gibi köpük yöntemi uygulanmaktadır.

  HEMOROİD (BASUR)

  Hemoroid Tedavi Ücretleri Öğren
  Ben, varis gibi rahatsızlıkların tedavi ücretleri ile alakalı tanımlamaları yapan belirttiğimiz boyut ve tip gibi kriterler hemoroid yani basur rahatsızlığı için de geçerlidir. Bu hastalık toplamda 4 evreden oluşmaktadır ve her evrenin tedavi yöntemi değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla tedavi ücreti de bu kriterlere göre değişmektedir.

  Hemoroid tedavisinde kullanılan yöntemler aşağıda ki gibidir.

  Lazer: Şimdiye kadar kısaca özet geçtiğimiz tüm rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan lazer, birinci derecede ki basur vakalarında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kanamalı olan vakalarda oldukça başarılıdır.

  Muayene ücreti dahil 3500 TL’dir. SGK nız varsa ücret 1750 TL’dir.

  RBL: Açılımı rubber band ligation olan bu yöntemin Türkçe’si ise lastikle boğma yöntemi olarak bilinir. 2. ve 3. evrelerde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulamada basur memesine lastik bir halka takılarak memeye gelen kan engellenir. Böylece kan gelmeyen meme kısa zamanda çürür ve bulunduğu yerden ayrılır.

  Muayene ücreti dahil 3500 TL’dir. SGK nız varsa ücret 1750 TL’dir.

  THD: Son, yani 4. evrede ki basur vakalarının tedavisinde kullanılmaktadır. RBL ile benzer bir yöntem olan THD’de kan taşıyan damarlar memeye 4-5 cm mesafede bağlanmaktadır. Böylece kan engellendiği için sorun da kalmamaktadır.

  THD, Longo ve klasik ameliyat yöntemlerinde SGK olması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak ücret 3500 TL ile 5500 TL arasında değişebilmektedir. Ücretler tedavi ücreti olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz.

  KIL DÖNMESİ (PILONIDAL SINUS)

  Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri Öğren
  Bu rahatsızlığın tedavisinde yaklaşık 14 adet yöntem bulunmaktadır. Fakat bunların büyük çoğunluğu yaşattığı dezavantaj ve komplikasyonlar dolayısıyla tercih edilmemektedir. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisinde ilk tercih mikro sinüsektomi yöntemi olup diğer tercih edilen yöntemler karydakis ve sinüsotomi’dir.

  Tedavi ücreti, muayene ücreti dahil olmak üzere 3500 TL‘dir. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı mensuplarından % 50’si yani 1750 TL alınmaktadır.

  Kıl dönmesi yani pilonidal sinüs rahatsızlığının tedavisinde uygulamakta olduğumuz yöntemler aşağıda ki şekildedir.

  Mikro Sinüsektomi: Bakırköy’de görev yapmakta olan genel cerrahi uzmanımız Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilen bir yöntem olan mikro sinüsektomi sadece 2cm’lik bir kesi uygulanarak gerçekleştirilir. 5 dakika kadar kısa bir sürede tedavi olan kişi, uygulama sonrasında günlük hayatına ara vermeden devam edebilir. Pansuman, istirahat ya da iş gücü kaybı gibi dezavantajları bulunmamaktadır.

  Karydakis: Gerek tedbirsizlik gerek korku ya da vakit bulamamaktan kaynaklanan sebeplerden dolayı hastalığın ilerlemesi ile birlikte tedavisi de biraz daha zor yöntemlerle olmaktadır. Karydakis ilerleme sarfetmiş olan kıl dönmesi vakalarında uygulanan bir yöntemdir.

  Sinüsotomi:  Yenilikçi bir teknik olan sinüsotomi ile avantajlı bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

  Makat Çatlağı (Anal Fissür)

  Anal Fissür Tedavi Ücretleri Öğren
  Sıraladığımız tüm hastalıkların hem ameliyat hem de ameliyatsız yöntemleri bulunmaktadır. IDEA Klinik, ilk tercih olarak ameliyatsız, modern ve çağdaş yöntemleri kullanarak hastaların iş, güç kaybı yaşamadan en avantajlı şekilde tedavi olmalarını tercih ve tavsiye etmekteyiz. Ameliyatlı ve ameliyatsız tedavilerin ücretlerinde de değişiklik söz konusu olmaktadır. Anal fissür tedavisinde kullanılan yöntem ve ücret bilgilerini aşağıda ki formu doldurarak ya da telefon / mail gibi iletişim araçlarını kullanarak öğrenebilirsiniz.

  Botulinum Toksin ile ameliyatsız tedavi ücreti SGK’lılara muayene dahil 1750 TL’dir, SGK’sı olmayanlara 3500 TL’dir.

  Ameliyat ücreti 3000 TL olup, SSK,BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı mensuplarından muayenede fark ücret almıyoruz tedavi etmemiz halinde % 50 ücret 1500 TL ödüyorsunuz.

  MAKAT SİĞİLİ (KONDİLOM)
  Kondilom Tedavi Ücretleri:
  Makat siğili probleminde tedavi ücreti diğer hastalıklarda da olduğu gibi vakanın yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Ücret öğrenmek için muayeneye gelebilir veya aşağıda ki form ya da diğer iletişim araçlarından ulaşabilirsiniz.

  Siğilin yaygınlığına göre ücretlendirme yapılıyor. Hastalığın yaygınlığı ve bağırsakta olup olmamasına göre ücret 1500-4000 TL arasında değişiyor. Çok ileri olan ve bağırsağına ilerlemiş hastalar muayeneyle ücretlendirilir.

  ANAL HEMATOM (MAKATTA PIHTI TOPLANMASI)
  Hemoroid ve makat çatlağı gibi diğer bir makat hastalığı da anal hematom yani makatta pıhtı toplanmasıdır. Çok fazla ağrılara sebep olarak kişiyi oldukça rahatsız eden ve ızdırap veren bir rahatsızlktır. Kabızlık sorunu olan insanların dışkılamak için ıkınmaları neticesinde meydana gelen basınç kılcal damarların çatlamasına sebep olmaktadır. Çatlayan bu kılcal damarlar cilt altına kanar ve kan pıhtılaşır. Tedavisi son derece kolaydır. 1 dakika kadar kısa bir süre içinde tedavi edilir. Kesi uygulanarak yapılan tedavi de hasta anında rahatlar ve ağrısından kurtulur. Tedavi ücreti 1600 TL olup, SGK’lı hastalara 800 TL’dir.

  SİĞİL TEDAVİSİ ÜCRETİ
  Anal ya da cinsel bölge dışında ki siğillerin tedavisi ben tedavisi ücretleriyle aynıdır. 5mm’ye kadar olan siğil 600 TL, eklenen her siğil 300 TL olarak ücretlendirilir. SGK mensubu hastalarımızın tedavileri ise %50 indirimli olarak ücretlendirilir. Yani ilk siğil 300 TL, her eklenen siğil 150 TL’dir.

  APSE TEDAVİSİ
  Kıl dönmesi ya da farklı bir makat hastalığından dolayı meydana gelen apselerin tedavisi 1600 TL olup SGK’lı hastalara %50 indirim uygulanarak 800 TL’ye yapılmaktadır.

  LİPOM (YAĞ BEZESİ) TEDAVİ ÜCRETİ
  Yağ bezelerinin tedavisi en küçük kesi ile 1 dakika kadar kısa bir sürede yapılmaktadır. İlk lipom 1200 TL, her eklenen lipom ise 600 TL olarak ücretlendirilir. SGK mensubu olan hastalarımızın ise ödeyecekleri ücret ilk yağ bezesi için 600 her eklenen yağ bezesi için 300 TL’dir.

  WhatsApp Destek
  İletişim Bilgilerimiz*