Nasır Tedavisi

Nasır için kısaca derinin kalınlaşması denilebilir. Bu kalınlaşmayı herhangi bir darbe ya da zedelenmeden dolayı vücut, koruma amaçlı sağlamaktadır. Şöyle ki; Ayağınıza büyük gelen bir ayakkabı giydiğiniz zaman her attığınız adımda ayağınız içinde oynayacak ve ayakkabıya sürtecektir. Bu durumun sinyallerini alan vücut ise burada savunma mekanizmasını çalıştırarak derinin kalınlaşmasını sağlayacaktır. Fakat bu durum korumadan ziyade ters teperek kişinin canının yanmasına sebep olmaktadır.

Nasır Neden Olur?
Nasırın neredeyse en bilindik ve tek sebebi üst kısımda da belirttiğimiz üzere ard arda gelen travmalardır. Çoğunlukla yanlış ayakkabının tercih edilmesinden kaynaklanır. Ayağa küçük ya da büyük gelen ayakkabıların giyilmesi ile meydana gelir. Çünkü bu tarz ayakkabılar giyildiğinde ayak her adımda tek bir noktaya sürtmekte ve travmaya maruz kalmaktadır. Bu noktasal travmada vücuda sinyal göndererek, savunma mekanizmasının çalışmasını ve bir önlem bir almasını iletir. Vücut burada önlem amacıyla derinin kalınlaşmasını sağlar. Fakat önlemden ziyade kişi için daha çok eziyet oluşturmaktadır.

Nasır Nasıl Geçer?
Nasır bir çok kişinin maruz kaldığı bir durumdur. Kendi kendine iyileşmesi zor bir süreç olsa da, mümkünatı vardır. Bu noktada bir çok kişinin kullandığı nasır bantları, kalemleri ve benzeri ürünler her ne kadar bir nebze başarı sağlasa da temel sorun ortadan kaldırılmadıkça geçmeyecektir. Öncelikle ayakta meydana gelen noktasal travmaların sonlandırılması gerekmektedir. Bunun için de tercih edilen ayakkabı değiştirilmelidir. Ayağa tam oturan ayakkabı tercih edilerek, ne küçük ne de büyük gelen hiç bir ayakkabı kullanılmamalıdır. Önlem alma amacıyla her gün farklı bir ayakkabı tercih edilebilir. Örneğin 3 ayakkabız varsa döndürülerek her gün 1 tanesi giyilebilir. Kundura giyiliyorsa ayakkabı tarzı değiştirilmeli spor ayakkabı tercih edilmelidir. Spor ayakkabı giyiliyorsa, klasik ayakkabı tercih edilmelidir.

Nasır için evde yapılabilecek yöntemler tabi ki mevcuttur. Fakat nasırın her tipinde etkili olması beklenmez. Daha çok yeni vakalarda çözüm olabilir. Uzun yıllardır mevcut olan vakalarda başarı oranı çok düşüktür. Bu tipte ki nasırların tıbbi bir şekilde alınması gerekmektedir.

Evde duş sırasında ayaklar suyun içerisinde bir süre bekletilip yumuşatıldıktan sonra topuk taşı ismi de verilen ponza taşı ile zımparalanabilir.

Eğer silikon, bant, kalem gibi ürünler deneniyor herhangi bir olumlu cevap alınamıyorsa tedavi için konusunda tecrübeli bir cerraha muayene olunması gerekir. Nasır tedavisinde en kısa süren ve avantajlı yöntemin radyo frekans olduğu söylenebilir. Idea klinik tüm şubelerinde nasır tedavisini 3 dakikada gerçekleştirmektedir. Nasırın tedavisi için nasırla beraber kökününde alınması gerekmektedir. İşte bu radyo frekans yöntemiyle mümkün ve kolaydır.

11 Soru/Cevap Bulunuyor

 • Merhabalar parmak arasında bir adet ve ayak üstünde bir adet olmak üzere iki tane nasırım var, tedavi ettirmek istiyorum…ssk var, tahömini ne kadar ücret öderim…

 • İki serçe parmağımın üstünde 1cm çapında nasırlarım var radyo frekans ile alınmadı mümkünüdür birde iyileşme süreci nasıldır bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ediyorum

  • MERAL ÖZTÜRK; MERHABA,
   Radyo Frekans yöntemi ile sadece 1 dakika içinde tedaviniz yapılmaktadır. Nasır çevresini ısı enerjisi ile keserek sertleşmiş cilt ve onun orta kısmında yer aşan nidusu çıkarmaktayız. Dikiş atmak vs gerekmemektedir. Geldiğiniz gün tedavinizi olup günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Tüm kliniklerimizde muayene olabilirsiniz.

 • Merhaba, sol ayak topuğumun sol tarafında nasır bulunmakta. Yaklaşık 8 aydır var ve canım çok yanıyor. Ancak uyuşturma yapmadan yaparsanız dayanabileceğimi pek sanmıyorum. Uyuşturma yöntemi var mıdır? Ücret nekadardır? Teşekkürler..

  • Aytül hanım ; Merhaba
   Nasır tedavisi lokal anestezi uygulanarak Radyofrekans yöntemiyle yapılmaktadır. ISI enerjisi ile keserek sertleşmiş cildi ve onun orta kısmında yer alan nidusu çıkarmak gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Ssk var ise ilk nasır 2 cm e kadar 500 eğer 2. 3. bir nasır alınır ise her eklenen nasır için 250 tl, ssk yok ise 2 cm e kadar olan ilk nasır 1000 her eklenen nasır için 500 tl ‘dir Tüm kliniklerimizde geldiğiniz gün muayene ve tedavi olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 • Yaklaşık 0,5cm çapında ayakaltındaki nasırın tedavisinin ücreti ne kadardır ? etrafında ufak sıçramaları da var.
  Op.Dr.Nizam Kurtdere
  400 TL ödersiniz

 • 7 8 yıldır nasirim var küçük ayak parmağının at kisminda ne yaptimsa olmadı hastanede yaptırdım yine çıktı nasır bantları kulandim yine çıktı çok şeyler demedim yine oldu nasır ayağımı yere bakamıyorum canım çok yanıyor ne yapanilirim

  • Fatma; Merhaba
   Nasır tedavisini radyofrekans yöntemiyle lokal anestezi uygulayarak 5 dakikada ameliyatsız yöntemle yapmaktayız. Muayenelerimiz ücretsizdir.

 • MERHABA SERÇE PARMAĞIMDA BENİ AŞIRI RAHATSIZ EDEN BİR NASIRIM VAR DAHA ÖNCELERİ OPERASYONLA ALINMIŞTI GÜYA AMA TEKRARLADI EN RAHAT AYAKKABI BİLE IZDIRAP VERİYOR.
  OPERASYON OLABİLİRMİYİM VE UCRET NE KADARDIR. SGK MEVCUTTUR.
  TEŞEKKÜRLER

  • Emel; Merhaba
   Tedavi radyofrekans yöntemiyle olabilirsiniz, Muayenelerimiz ücretsizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir