online randevu tedavi ücretleri

Ben Tedavisi

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs bebeklerden yetişkin insanlara tüm herkeste doğuştan ya da ergenlik döneminde ortaya çıkan iyi huylu cilt problemleridir. Dairesel ve oval şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler.

Bazı insanların dudak ya da çenelerinde bulunan benler kişiye özel bir özellik katabilir. Bunun yanı sıra diğer insanlarda da rahatsız edici pozisyonda olabilirler. İnsan vücudunda 40 adet et beni gayet normal sayılabilmektedir.

Benlerin günümüzde henüz tam olarak neden oluştuğu hakkında bilimsel bir bilgi yoktur. Her ne kadar cilt kanserine yol açma ihtimali olsa da, bugün bu sebepten meydana gelen kanserden hayatını kaybeden kişi sayısı oldukça azdır.

Bu anlamda herhangi bir risk oluşturmamak ve hayati tehlikeye yol açmamak için mevcut benler çok geç olmadan erken bir zamanda aldırılabilir.

Ben Neden Olur?
Her ne kadar benlerin neden oluştuğu bilinmese de uzmanlar tarafından ortak tahminler bulunmaktadır. Cilde renk verme özelliği olan melanin isminde ki madde, melanoasit hücreleri tarafından oluşturulmaktadır. Normal şartlarda insan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren bu madde sebebi bilinmeyen bir şekilde gruplaşarak tek bir noktada buluştuğunda nevüs yani ben oluşumuna neden olmaktadır. Bu grubun yoğunluğuna göre de büyük ya da koyu renkli vakalar meydana gelebilir. Az önce de belirttiğimiz üzere benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun tüm her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?
Benler sabit renkte ve boyutta durduğunda herhangi bir risk oluşturmazlar. Fakat bulundukları noktada kayma, renk değişikliği veya büyüme farkedilirse mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Örneğin pantolonun kemer kısmına denk gelen benler sıkıştığından dolayı büyük ölçüde sorun oluşturabilir. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru bir hamle olacaktır. Bunun dışında estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir.

Ben Çeşitleri Nelerdir?
Renksiz, koyu renk, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi insan vücudunda bir çok ben oluşabilir.

Ben Aldırma (Tedavisi) İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilmelidir?
Bir çok hastalık veya küçük problemler için gidilmesi gereken ayrı branş ve uzmanlar bulunur. Konu nevüs yani ben olunca gidebileceğiniz iki ayrı branş bulunmaktadır. Bunlar plastik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanıdır. Bu branşlarda görev yapan uzmanlar ben tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu noktada diğer önemli olan bir konu ise tedavinin hangi yöntemle ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmaktır. Şöyle ki bazı doktorlar görev yaptıkları kurumun şartlarının teknolojiye uygun olmaması sebebiyle tedaviyi ameliyatlı yöntemlerle yapmaktadır. Fakat ben tedavisi ortalama 3-5 dakika içerisinde ameliyatsız herhangi bir kesi, dikiş, pansuman veya benzeri dezavantajlar olmadan mümkündür. Bu anlamda ameliyatsız yöntemlerle tedavi sağlayan plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

SGK’lılara Ücretsiz Muayene!
İstanbul Bakırköy, Kadıköy, Şişli – Ankara Kızılay, İzmir Konak ve Bursa Nilüfer’de bulunan IDEA Kliniklerde ben muayenesi SGK’sı olan tüm hastalara tamamen ücretsiz yapılmakta olup, tedavisi de ameliyatsız yöntemlerle yalnızca 3 dakika da gerçekleştirilmektedir. Tedavisi içinde yine SGK’lılardan %50 indirimli tedavi ücreti talep edilmektedir.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Geçmişten günümüze halk arasında ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanış vardır. Fakat bu yalnızca rivayetten başka bir şey değildir. Alınmış olan benin kanser yapma olasılığı sıfırdır. Asıl vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır. Yazımızın akışında bahsettiğimiz gibi ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu manada ameliyatsız yöntemlerin avantajları oldukça fazla olduğundan daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

Lazer: Yüzeysel yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesine olanak tanıyan lazer yöntemidir. Bu cihaz aracılığıyla yapılan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek olup, herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Radyo frekans: Bir çok sağlık probleminin tedavisinde söz konusu olan radyo frekans nevüs tedavisinde de başarısını göstermektedir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmediğinden oldukça avantaj sağlar.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında gerek internet gerekse çevreden benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da bir çok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Bu yöntemler kesinlikle çağ dışı olup aynı zamanda risk oluşturabilirler. Bu sebeple denenmemeli ve asla benlerle oynanmamalıdır.

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?
Bu sorunun cevabı uygulanacak olan yöntemle doğru orantılıdır. Yani direk olarak evet veya hayır demek son derece yanlış bir yanıttır. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Fakat lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir. Bu kalacak olan belli belirsiz iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak düzeydedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?

79 Comments

Add a Comment
 1. EMRE DOGANGÜZEL

  Öncelikle İyi Günler Hocam Benım Yuz Kısmımda 2 Tane Ben(VENÜS) Var Bunları aldırmak istiyorum aldırdıktan sonra iz kalırmı öğrenmek istiyorum cevabınızı en kısa zamanda beklıyorum .
  EMRE DOĞANGÜZEL.

  1. Op. Dr. Ergun AYGÖREN

   Emre bey merhaba. Sohbet mesafesinden belli olmayacak belli belirsiz bir iz kalabilir.

 2. MERHABALAR BENİM YÜZÜMDE İNANİLAZ DERECEDE BEN VAR VE BEN BUNLARDAN ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM TEDAVI COK UZUN SÜRERMİ

  1. Op. Dr. Seher ŞİRİN

   Ameliyatsız yöntemlerle tedavi uygulamaktayız. 1 seansta tedaviniz bitirilir. Buyrun gelin muayene edip bilgi verelim.

 3. Iyi gunler bende de ben var et beni olarak biliyoruz ve rahatsizim yüzüm de olmasından ucret limi

  1. GENEL CERRAHİ UZMANI OP. DR ADİL ALTUNSOY

   Melek hanım ; merhaba
   Muayelerimiz ücretsizdir. Ben tedavilerimizi buharlaştırma yöntemi ile yapmaktayız. 0.5 mm kadar olan ilk ben 200 her eklenen ben için 100 er tl 1 cm e kadar olan ilk ben 300 her eklenen ben için 150 tl tedavi ücretimizdir. geçmiş olsun

   1. peki tek seferde biter mi?

    1. eğer kökü derin değilse biter.ama rotuşlar için ücret talep etmiyoruz

 4. Merhaba, Bugün siyah ben aldırdım. Hizmetinizden çok memnun kaldım. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

  1. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seher ŞİRİN

   İsmail; Merahaba
   Teşekkür ederiz, Geçmiş olsun

  2. Kardeşim bana bi mesaj atarmısın whatshap dan lütfen 0545 374 74 61

 5. ben kanadığında kan durmaz diyorlar halk arasında öncelıkle bu dogru mudur?işlemın bir tehlıkesi var mıdır?

  1. Tuğba hanım merhaba. Hiç bir ilgisi yok.

 6. Selam benim göz kapağımda kirpiklerin içinde ven var aldırmak istiyorum büyüdü rahatsız ediyo size nasıl ulaşabilirim

  1. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergun AYGÖREN

   Emel; Merhaba
   Muayenelerimiz ücretsizdir. Radyofrekans yöntemleriyle tedavi etmekteyiz. Geçmiş olsun

 7. Mrb benim gözümüm içinde ve dışında yüzümün bir kısmında bulut şekli ben var tedavisi varmı acaba

  1. Genel Cerrahi Uzm Op. Dr. Seher ŞİRİN

   Semra; Merhaba
   0542 621 08 88 numaramıza resim atarsanız yardımcı olabiliriz. Geçmiş olsun

   1. Göndersem banada bakabilirmisin benlerime

    1. evet bakabiliriz
     Op.Dr.seher Şirin

 8. mrb kadıköyde şube var mı medikalartla burayı mı karıştırdım bana kadıköyde şube yok dediler bakırköyde varmış sadece

  1. Ali; Merhaba
   Medicalart ile bir bağlantımız yoktur. İstanbul’da Bakırköy, Kadıköy ve Şişli’de şubelerimiz vardır. Geçmiş olsun.

 9. merhaba hocam iyi günler iyi çalışmalar elimin tam üstünde kestane büyüklügünde bir dogum lekesi var. nasıl bir operasyon gereklidir. tahminen ne kadar bir ücret tutar.tedavi süresi ne kadardır.

  1. Genel Cerrahi Uzm Op Dr SEHER ŞİRİN

   Merhaba;
   Öncelikle muayene olmanız gerekir. Elinizdeki lekenin görüntüsünü 542 621 08 88 numaramıza atarsanız tedavi hakkında sizi bilgilendireceğiz. Geçmiş olsun

 10. iyi günler vücudumdan ben aldırmak istiyorum fiyatını ve ben alındıktan
  1-2 saat sonra araba kullanabilecek miyim, başka bir ilden ankarada ki şubenize gelmek istiyorum yani ilaç ya da anestezi falan verilecek mi bana. bandaj falan kullanacak mıyım cumartesi beni aldırsam pazartesi bandajsız şekilde işe gidebilir miyim. ben 4-5 mm civarında
  lütfen mail ile cevaplayınız

  1. Genel Cerrahi Uzm Op DR Adil ALTUNSOY

   MERHABA;
   Herhangi bir anezteziye gerek olmadan tedaviniz yaklaşık 2 dakika sürüp, beninizi aldırdıktan hemen sonra günlük yaşantınıza geri dönüş yapar işinize dönebilirsiniz. Bnadaja ve pansumana gerek olmaz. Karar verirseniz 312 431 75 47 numaramızı arayarak iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 11. benim dudağımın ortasında ben var çok rahatsız oluyorum bir sorun olurmu ameliyatlımı

  1. Genel Cerrahi Uzm Op Dr Seher ŞİRİN

   Merhaba;
   Benleri radyofrekans yöntemiyle yapıyoruz. 542 621 08 88 numaramıza görüntü yollarsanız inceleyip size geri dönüş sağlayıp bilgi verebiliriz. Geçmiş olsun

 12. merhaba suratımda küçük küçük benler bulunmakta bunlardan nasıl kurtulabilirim ?
  Op Dr Ergun Aygören
  Kendi yapacaklarınızla kurtulamazsınız, gelirseni her birini 1-2 dakikada kalıcı olarak yok edebiliriz.

 13. merhabalar benim yüzümde 2-3mm çapında oldukça fazla ben bulunmakta bunlar et beni değil fiyat konusunda bilgi alabilir miyim? Ayrıca muayeneye geldiğim gün aldırmak mümkün müdür şehir dışından geleceğim de
  Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
  Geldiğiniz gün tedavinizi yapabiliriz. İlk ben 200 eklenen her ben 100 TL olarak ücretlendirilir.

 14. Merhaba, Sgklı hasta tedavi ücretinin %50 indirimli olacağını belirtmişsiniz. Doğru mu anlıyorum, 5 küçük ben aldırma işleminin normal ücreti 500 tl iken sgklı hasta 250 mi ödeyecek?

  1. hayır o şekilde hesaplanmıyor.sgk lı hastalarda 0,5 mm ye kadar olan benler de ilk ben 200 tl,sonraki her ben 100 tl,sgk nız yoksa bu ücretlerin 2 katını ödersiniz

 15. deri altı beni aldırmanın fiyatı nedir ? 1 tane

  1. Merhaba
   ben tedavisi ücretlerine bu linkten bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.org/ben-tedavi-fiyatlari
   Op.Dr.Atilla Kaya

 16. Uzun bir araştırma sonucu ideakliniğe tesadüfen rastladım ve ücretsiz muayene mi oldum…güler yüzlü kadrosu ve mükemmel doktorları sayesinde kolumdaki benleri radyofrekans yöntemiyle aldırdım…iyiki aldırmışim çookk memnunum…hiç bir iz kalmadı…iyileşme süreci var tabiki..düzenli olarak işlem sonrası verilen kremimi ve kantaron yağı kullandım…yaralardan eser yok şuan…hiç tereddüt etmeyin hiç bişey olmuyo…tabi önce muayenenizi olun..

 17. Merhabalar benimde yüzümde beni rahatsız eden yüzeysel olarak geçiyor sanırım deri altı siyah benim var.daha once baska biyerde aldırmıştım 2dk lik Bi operasyondu.ama tekrar cikti.bunun sebebi nedir ve bundan tamamen kurtulma şansım var mı ? Tesekkurler..

  1. tam olarak kökü alınamamış olabilir.bu tür benlerde en iyi yaklaşım Rf ile tedavidir.en uygun şekilde alıp çukurluk oluşturmayacak şekilde rf ile gerekirse tekrar rötuş yapmaktır
   Op.Dr.Seher Şirin

 18. Merhaba acaba ben tedavisi için herhangi bi yaş sınırı varmı bide gözün hemen yanındaki beni aldırmak mümkünmü ve son olaraktan ufak yane noktadan bırazdaha büyük benler aldırmak mümkünmü acaba

  1. her yaşta ve her büyüklükte ben alınabilir.
   Op.Dr.ergun Aygören

 19. Merhaba;
  Muayene olmak istiyorum fakat SGK lı değilim. SGK dışındaki kurumlar ile anlaşmanız var mı ?

  1. özel sigortanız varsa biz size fatura ederiz,sizde bağlı olduğunuz kurumdan alabilirsiniz.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 20. Merhabalar benimde yüzümde cok sayida yüzeysel dediginiz kahverengi renkte benler var cil gibi heres cil diyo ve ben bunlardan cok rahatsiz oluyorum bana yardimci olurmusunuz lütfen

  1. 0532 152 26 75 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Ergun Aygören

 21. Merhabalar
  Benimde yüzümde ikitane yan yana ben var bunlar et ben değil deride kabarık benlerden. Aldırmak için devlet hastanesi plastik cerrahiye gittim alinir ama iz kalır dikişli yapılcak dedi.ben dikişli istemiyorum.dikis izi kalmasın.bana nasıl yardımcı olabilirsiniz bu konuda?ayrica ssklı çalışıyorum ne kadar ücret öderim?

  1. ciltten kabarık ise Rf yada plazma ile tedavi edilirse farkedilir iz kalmaz.size en yakın kliniğimizden randevu alarak tedavinizi yaptırabilirsiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 22. Hocam iyi calismalar şehir dışından gelmeyi düşünüyorum randevu almamiza gerek var mi almadan da aynı gün içinde geri donebilirmiyiz yüzümde 10 dan fazla irili küçüklü ben var bunların hepsini aynı gün içinde aldirabilirmiyim teşekkür ederim iyi calismalar

  1. randevu alırsanız daha iyi olur.beklemek zorunda kalmazsınız.aynı gün içinde tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

   1. Cevabınız için tesekkur ederim numaranızı üsteki konuşmalardan aldım önümüzdeki hafta için randevu almak için arayacagim iyi calismalar kolay gelsin

 23. Merhaba kolay gelsin! hocam benim yanagimda bir ben var ve burnumun üzerinde et beni gibi bisey var bunu sildirebilirmiyim tesekkür ediyorum iyi calismalar..

  1. evet tedavi edilebilir.ciltten kabarık benleri RF yada plazma yöntemi ile ile tedavi ediyoruz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 24. İyi günler yüzümün sol tarafında ve sol gözümün etrafında topluluk halinde kahverengi yüzeysel benler var yardımcı olurmusunuz

  1. tedavinizi yapabiliriz.topluluk halinde ise siğil olabilir.gerek ben gerek siğil farketmez her ikisinide tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 25. Hocam merhaba benim benlerim et beni şeklinde degil de daha çok kahverengi deri altında olan benlerden ama ben çok rahatsız oluyorum . Kahverengi benlerin tedavisi varmı

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Seher Şirin

   1. Merhaba hocam . Benim de sol yanağında kahverengi bir ben var. Ama et beni değil. Acaba iz kalır mı?

    1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
     Op.Dr.Atilla Kaya

 26. Merhaba ensemde yaklaşık 8 adet et beni mevcut bunları aldırmak istiyorum traş olurken bana çok fazla engel oluyor Ankara’da yeriniz nerdedir birde ücret hakkında bilgi verirmisiniz sağlık güvencem SGK saygılar

  1. Ankara iletişim bilgilerimiz:Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81 Kat:5 D:16 Kızılay – ANKARA
   Tel: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM & WhatsApp: 0505 119 36 90
   ücret için şu linke bakınız:http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 27. İyi günler. Benim yüzümde iki tane ben var, siyah ben et beni gibi çıkıntılı. En iyi yöntem hangisi?

  1. kabarık benlerde en iyi yöntem RF ile buharlaştırmadır

 28. Kadikoy kliniğinizde ben tedavisi yapıyor musunuz?

  1. evet tüm klinkleirmizde ben tedavisi yapılıyor

 29. Merhaba. Çenemde küçük bir ben var beni rahatsız etmeye başladı aldırmak istiyorum ankarada şubeniz var mı?

  1. aldırabilirsiniz.var.iletişim için:Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM: 0505 119 36 90
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 30. Benimde kasimda büyük benim var aldırmak istiyorum Esenyurt a yakın yeriniz varmı

  1. Bakırköy şubemize gelebilirsiniz.iletişim için:Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
   TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
   GSM: 0542 621 08 88

 31. Merhaba hocam. sırtımda aldırmak istediğim 2 tane ben var.

  bana mailim üzerinden detaylı bilgilendirme yaparmısınız

  fiyat nedir (öğrenciyim), randevu gerekli mi, tek seansta hallolur mu

  eğer arzu ederseniz sırtımdaki benlerin fotoğrafını da atabilirim

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

 32. Merhaba,
  Yüzümde yüzeyden kabarık benlerim var. RF ile tedavi olsam yara izi ne kadar sürede geçer. Yüzümde yaralarla dolaşmak istemiyorum

  1. 15 gün kadar sürebilir.ama kişisel iyileşme sürecinize göre bu süreç çok değişebilir

 33. merhabalar sağ kaşımın arasında ben var kabarık etli bir ben bu sızın yontem ıle tedavi oldugumda kaşlarım zarar görür mü teşekkürler

  1. RF yöntemi ile tedavi edersek kaşlarınız etkilenmez.

 34. makat bolgemde kucuk kucuk benler var gittikçe artıyor nasıl bır tedavi önerirsiniz ücret ne olur?

  1. makat bölgesindeki ben gibi görünen oluşumlar kondilom yani siğildir.çok bulaşıcıdır,hızlı yayılır.ücret için muayene ile değerlendirmek gerekir. kondiolmu RF ile tedavi ediyoruz,Rf yöntemi ile tedavide çevre doku hasarlanmadığı için iyileşme çok daha kolay oluyor.ücretler için şu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

 35. Merhaba , Ben 17 yaşındayım ve yüzümdeki bazı kahverengi benleri aldırmak istiyorum , bi yaş kısıtlaması var mı sorun teşkil eder mi

  1. her yaşta ben tedavisi yapılabilir

 36. merhaba hocam boynumda küçük küçük çok sayıda et benleri mevcut.yaklaşık 100 adet vardır tek seansta bunlardan kurtulabilirmiyim van da yaşıyorum gidip gelmek zor olacak ve ücret bilgisi verirseniz hazırlklı gelmek için şimdiden teşekkür ederim.

  1. tek seansta tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefonla iletişime geçerseniz fiat konusunda bilgilendirebiliriz

 37. ellerimde siğiller var tek seansta tedavi olabilirmiyim bitiş garantisi veriyormusunuz?

  1. varolanları tedavi edebiliriz ama yenilerinin çıkmayacağının garantisi verilemez

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IDEA Klinik © 2017