Geçmişte yalnızca ameliyat ile yapılabilen ben aldırma işlemi günümüzde ameliyatsız yöntemlerle kolay ve kısa bir sürede mümkündür. Hastanın cildinde neredeyse iz kalmayacak derecede yapılabilmektedir. Ancak kesinlikle iz kalmaz demek doğru değildir. Bu tamamen hastanın cilt ve ben yapısı ile alakalı bir durumdur. Ben aldırma fiyatları benin sayısı, boyutu ve kullanılacak olan yöntem yada yöntemlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Radyo frekans ismi verilen yöntem sayesinde benleriniz ortalama 3-4 dakika kadar kısa bir sürede buharlaştırılır ve cildinizde herhangi bir kesi, dikiş, bandaj ya da benzeri bir durum söz konusu olmaz.

Özellikle yüzlerinde benleri olan kişilerin merak ettiği konulardan biri de ben tedavisi fiyatları olup, bu konumuzda bilgilendirmeyi uygun gördük.

Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Ben tedavi ücretleri benin boyutuna, konumuna ve kullanılacak teknolojilere göre değişiklik göstermektedir.

Tedavi ücreti ben sayısı, konumu ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Net ücret muayene esnasında belirlenebilir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

İstanbul’da 3 olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa ile toplamda 7 şubesi bulunan IDEA kliniklerin tümünde ben muayenesi genel cerrahi uzmanlarımız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Muayene olduğunuz esnada benlerinizin durumu doktorlarımız tarafından değerlendirilerek net ücret belirlenmektedir. Uygun gördüğünüz taktirde tedavisi hemen yapılmaktadır. Herhangi bir rötuş gerektiği durumda ise ek ücret talep edilmemektedir.

Ek Ücret Ödemezsiniz

Tedavi esnasında aldırmak istediğiniz tüm benlerin tedavisi yapılır ve sonra ki bir seansa bırakılmaz.

Dolayısıyla alınacak ücret nettir. Seans ücreti ya da ek bir ücret çıkarılmaz.

Aldırdığınız benlerin yerlerini rötuş yaptırmanız gerekirse herhangi bir ek ücret talep edilmez.

Ben Tedavisi İçin Ameliyatsız Yöntemler

Ben aldırma işlemi için daha detaylı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. İstanbul’da 3 olmak üzere, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa’da bulunan toplamda 7 şubesi ile hizmet veren tüm IDEA kliniklerde tecrübeli genel cerrahi uzmanları görev yapmakta olup Radyo Frekans ve Elektrokoter isimleri verilen cihazlar ile buharlaştırma yöntemi uygulamaktadır.

Randevu Alarak Gelebilirsiniz

Hemen üst kısımda paylaştığımız bağlantıda 7 şubemizin de iletişim bilgileri yer almaktadır. Size en yakın IDEA klinik şubesinden arayarak veya WhatsApp üzerinden ulaşarak randevu alabilir muayeneye gelebilirsiniz. Muayene esnasında doktorumuzun size vereceği ücret ve tedavi fiyatları doğrultusunda hemen tedavinizi olarak ayrılabilirsiniz.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?” yazısında 35 düşünce

  • Doktorunuz diyor ki:

   Merhaba,
   Kliniklerimizde ben tedavisini ameliyatsız yöntemlerle yapıyoruz ve ameliyatsız yöntemlerle ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.
   Kliniklerimizin tüm şubelerinde benin yapısına göre lazer, Radyo Frekans, plazma, Koter veya ameliyatla çıkarma yöntemlerinden en uygun olanı seçip uyguluyoruz.
   Ben tedavisinde kullanılacak yöntemin yanı sıra tedavi bedeli de önemli, fakat tedavinizi yapacak olan doktorun tecrübesi ve becerisi, ben tedavisinde kullanılan cihazlarla ilgili almış olduğu eğitimler önemlidir.
   Tedaviden hemen sonra iz olur ancak 3-4 gün içinde tedavi bölgesi kabuk bağlar, 5-10 gün arasında kabuk düşer, daha sonra bu alanda hafif bir kırmızılık olur, bu kırmızılık iyileşme dokusudur, bünyenizin iyileşme özelliklerine göre zamanla cilt rengini alır.
   SGK lı iseniz 5 mm’ye kadar ilk ben 400 TL, eklenen her bir ben 200 TL.
   Sgk nız yoksa iki katı ücret ödersiniz.
   5 mm den büyük benler muayene ile ücretlendirilir.
   Burun, kaş, göz kapağı, dudak gibi özellikli alanlardaki benler de muayene ile ücretlendirilir

 1. Merve diyor ki:

  Merhabalar benim birden çok fazla sayıda benim var aynı anda kaç tane alınıyor ve hepsi için ayrı bir ücretlendirme mi yapılıyor

  • Doktorunuz diyor ki:

   Merve hanım merhaba. Aynı anda tüm benleriniz alınabilir.
   Ücretlendirme benlerinizin boyutu ve sayısına göre değişiklik göstermektedir.
   Ayrıntılı bilgi için WhatsApp (0542 621 08 88) hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 2. Sevilay diyor ki:

  Atilla hocam merhaba, ben 2017 senesinde size benlerimi aldırmıştım çok memnun kaldım öncelikle çok teşekkür ediyorum. Öğrenci olduğum için kliniğinize bir türlü rötuş için gelme fırsatım olmamıştı acaba gelsem ek bir ücret alınır mı çünkü uzun zaman geçti?

 3. Nazlı diyor ki:

  Merhabalar,göz kapağımın üzerinde ve kirpiğimin arasında minik yağ tanecikleri;bunlar yok edilebilir mi?Ayrıca yüzdeki güneş lekelerinin tedavisi var mı?Şimdiden teşekkürler.

 4. Sudebur diyor ki:

  Merhaba ben 16 yasındayım ve ankarada yasıyorum yüzümde aldirmak istedigim 2-3 benim var ama hepsi sizin bahsettiklerinizden cok cok kucuk ve et ben degil bunun icinde bir fiyat verebilir misiniz?

 5. novan diyor ki:

  yüzümde ben çıkmaya başladı ve sayısı arttı bunlar skaıncalı mı değil mi aldırmaya uygun mu muayenesini yapıyor musunuz

 6. kadriye diyor ki:

  Hangi yöntemle aldırırsak aldıralım iz kalır mutlaka demişsiniz kalmaz diyen doktorlarda var özellikle radyofrekans yöntemiyle nasıl oluyor ?

  • Atilla KAYA diyor ki:

   RF yöntemi ile ben buharlaştırılır.tedaviden sonra ciltte kızarıklık olur.bu kızarıklık iyileşme sürecinde olur ve kaybolması bünyenize göre değişir zamanla cilt rengine döner

  • Atilla KAYA diyor ki:

   hangi yöntemle tedavi olursanız olun,mutlaka iz kalır.yönteme göre farkedilemeyecek düzeyde iz olabilir.yaranın iyileşme sürecini kişisel özellikleriniz belirler

 7. Mesut diyor ki:

  Merhaba ben tedavisi için randevu alıp il dışından geleceğim.ben aldırma işlemi randevu aldığım gün içinde gerçekleşir mi yoksa başka bir tarihe gün mü verilir gelip gitmek iş sebebiyle sıkıntı oluyor.

 8. ercan diyor ki:

  merhaba benim elimin üzerinde 2 cm lik yuvarlak ben var rf aldırmak istiyorum .iyileşme süresi ne kadar bir süre alır ve fiyatı nekadardır.bu hafta gelmeyi düşünüyorum.memurluga engel oldugu için en kısa zamanda aldırmam lazım

 9. ufuk diyor ki:

  koltuk altımdaki benım büyüdü ve acıyor nasıl tedavi olabılırım? hangı yontem uygundur kabarık bır et benı ıcın tek seans yeterlımı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgileri Arayın WhatsApp'tan Sor