Anasayfa / Genel / Ben Aldırma Fiyatları

Ben Aldırma Fiyatları

Geçmişte yalnızca ameliyat ile yapılabilen ben aldırma işlemi günümüzde ameliyatsız yöntemlerle kolay ve kısa bir sürede mümkündür. Hastanın cildinde neredeyse iz kalmayacak derecede yapılabilmektedir.

Radyo frekans ismi verilen yöntem sayesinde benleriniz 3-4 dakika kadar kısa bir sürede buharlaştırılır ve cildinizde herhangi bir kesi, dikiş, bandaj ya da benzeri bir durum söz konusu olmaz.

Özellikle yüzlerinde benleri olan kişilerin merak ettiği konulardan biri de ben tedavisi fiyatları olup, bu konumuzda bilgilendirmeyi uygun gördük.

Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Ben tedavi ücretleri benin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Bu boyutları ve ücretlerini aşağıda ki gibi sıralayabiliriz.

0,5 cm’ye kadar: SSK güvencesi olanlar için yarım santime kadar olan ilk ben 300 TL, sonrasında eklenen her ben 150 TL olarak ücretlendirilmektedir. Örnek vermek gerekirse iki ben aldırdığınızı farzedelim 300+150 TL ödersiniz.

SGK güvenceniz yoksa yarım santimlik beniniz için 600 TL her eklenen yeni ben için ise 300 TL ödersiniz.

0,5 ile 1 cm arası: Bu boyutta ki ben aldırma işlemleri için ücret muayene esnasında doktor tarafından belirlenmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı
İstanbul’da 3 olmak üzere, Ankara, İzmir ve Bursa ile toplamda 6 şubesi bulunan IDEA kliniklerin tümünde ben muayenesi genel cerrahi uzmanlarımız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ek Ücret Ödemezsiniz
Tedavi esnasında aldırmak istediğiniz tüm benlerin tedavisi yapılır ve sonra ki bir seansa bırakılmaz. Dolayısıyla alınacak ücret nettir. Seans ücreti ya da ek bir ücret çıkarılmaz. Aldırdığınız benlerin yerlerini rötuş yaptırmanız gerekirse herhangi bir ek ücret talep edilmez.

Ben Tedavisi İçin Ameliyatsız Yöntemler

Ben aldırma işlemi için daha detaylı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. İstanbul’da 3 olmak üzere, İzmir, Ankara ve Bursa’da bulunan toplamda 6 şubesi ile hizmet veren tüm IDEA kliniklerde tecrübeli genel cerrahi uzmanları görev yapmakta olup Radyo Frekans ve Elektrokoter isimleri verilen cihazlar ile buharlaştırma yöntemi uygulamaktadır.

Bakırköy (İstanbul)
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 PTT Karşısı Bakırköy Merkez
0212 572 72 65 – 0542 621 08 88

Şişli (İstanbul)
Halaskargazi Mahallesi Halaskargazi Caddesi No:145 Kat 5 Kuran İş Merkezi Şişli
0212 246 10 04 – GSM & WhatsApp: 0532 463 96 82

Kadıköy (İstanbul)
Bağdat Caddesi No: 308 Kat: 1 No: 1 Kadıköy
0216 357 00 02 – GSM & WhatsApp: 0542 231 28 23

Ankara
Atatürk Bulvarı No:81/4 Türkkonut – Yener İş Merkezi Kızılay
0312 431 75 47 – GSM & WhatsApp: 0532 350 25 87

İzmir
Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak
0232 422 10 06 – GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54

Bursa
FSM Bulvarı İlknur Sokak No:3 Nilüfer
0224 247 10 06 – GSM & WhatsApp: 0532 152 26 75

Randevu Alarak Gelebilirsiniz
Hemen üst kısımda 6 şubemizin de iletişim bilgileri yer almaktadır. Size en yakın IDEA klinik şubesinden arayarak veya WhatsApp üzerinden ulaşarak randevu alabilir muayeneye gelebilirsiniz. Muayene esnasında doktorumuzun size vereceği ücret ve tedavi fiyatları doğrultusunda hemen tedavinizi olarak ayrılabilirsiniz.

Aynı zamanda isterseniz WhatsApp üzerinden fotoğraf yollayarak ya da https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/ sayfasından fotoğraf yükleyerek sanal muayene yaptırabilir ve yine kolay bir şekilde ücret öğrenebilirsiniz.

Doktora Sor
Alt kısımda bulunan soru cevap bölümünden doktorlarımıza ben tedavisi ile alakalı merak ettiğiniz soruları yönelterek cevap alabilirsiniz. Doktorlarımız en kısa sürede sorularınızı değerlendirerek yanıt vermektedir.

29 Yorumlar

 1. Atilla hocam merhaba, ben 2017 senesinde size benlerimi aldırmıştım çok memnun kaldım öncelikle çok teşekkür ediyorum. Öğrenci olduğum için kliniğinize bir türlü rötuş için gelme fırsatım olmamıştı acaba gelsem ek bir ücret alınır mı çünkü uzun zaman geçti?

 2. biyik bolgesindeki beni aldirsam benin alindigi yerden biyik cikarmi gene

 3. Ben 2 sene önce ben aldırmıştım fakat rötuş yapılması gerekti fakat gelememiştim .şimdi gelsem rötuş yapılırmı

 4. Merhabalar,göz kapağımın üzerinde ve kirpiğimin arasında minik yağ tanecikleri;bunlar yok edilebilir mi?Ayrıca yüzdeki güneş lekelerinin tedavisi var mı?Şimdiden teşekkürler.

  • merhaba Nazlı hanım
   05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz,sizi daha rahat bilgilendirebiliriz

 5. Benim yüzemde iki tane ben var biri deri hisasında biride hafif kabarık aldirmak istiyorum fakat iz kalirmi

 6. Merhaba ben 16 yasındayım ve ankarada yasıyorum yüzümde aldirmak istedigim 2-3 benim var ama hepsi sizin bahsettiklerinizden cok cok kucuk ve et ben degil bunun icinde bir fiyat verebilir misiniz?

  • 0505 119 36 90 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz

 7. yüzümde ben çıkmaya başladı ve sayısı arttı bunlar skaıncalı mı değil mi aldırmaya uygun mu muayenesini yapıyor musunuz

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.bene yatkın iseniz güneşten korunmanız gerekir

 8. Hangi yöntemle aldırırsak aldıralım iz kalır mutlaka demişsiniz kalmaz diyen doktorlarda var özellikle radyofrekans yöntemiyle nasıl oluyor ?

  • RF yöntemi ile ben buharlaştırılır.tedaviden sonra ciltte kızarıklık olur.bu kızarıklık iyileşme sürecinde olur ve kaybolması bünyenize göre değişir zamanla cilt rengine döner

 9. Benin buharlasmasindan sonra yaranin iyilesme suresi ve iz kalmama garantisi nedir.ankara kizilaydaki kliniginize gidecem

  • hangi yöntemle tedavi olursanız olun,mutlaka iz kalır.yönteme göre farkedilemeyecek düzeyde iz olabilir.yaranın iyileşme sürecini kişisel özellikleriniz belirler

 10. Merhaba ben tedavisi için randevu alıp il dışından geleceğim.ben aldırma işlemi randevu aldığım gün içinde gerçekleşir mi yoksa başka bir tarihe gün mü verilir gelip gitmek iş sebebiyle sıkıntı oluyor.

 11. merhaba benim elimin üzerinde 2 cm lik yuvarlak ben var rf aldırmak istiyorum .iyileşme süresi ne kadar bir süre alır ve fiyatı nekadardır.bu hafta gelmeyi düşünüyorum.memurluga engel oldugu için en kısa zamanda aldırmam lazım

 12. Rf tekniği ne kadar sürüyor ve sonuç hemen elde ediliyor mu ekstra bir şey yapılıyor mu

 13. koltuk altımdaki benım büyüdü ve acıyor nasıl tedavi olabılırım? hangı yontem uygundur kabarık bır et benı ıcın tek seans yeterlımı?

 14. yüzümde 6 adet koyu renkli düz yapıda ben var hangi yöntemi önerirsiniz iz kalır mı

  • laser,RF yada plazma ile tedavi edilebilir.hangi yöntemle tedavi edebileceğimize muayene ile karar veriyoruz.

 15. boyun bölgemde sonradan çıkan et benlerini aldırdığımızda sonraki süreç nasıldır.dikiş atılıyor mu?

  • RF ile tedavi edilirse dikiş atmaya gerek yok.cerrahi olarak aldırmayın,benin iki katı büyüklükte iz kalır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*