Anasayfa / Genel / Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze halk arasında ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanış vardır. Fakat bu yalnızca rivayetten başka bir şey değildir. Alınmış olan benin kanser yapma olasılığı sıfırdır. Asıl vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır. Yazımızın akışında bahsettiğimiz gibi ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu manada ameliyatsız yöntemlerin avantajları oldukça fazla olduğundan daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi

Yüzeysel yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesine olanak tanıyan lazer yöntemidir. Bu cihaz aracılığıyla yapılan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek olup, herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Radyofrekansla Ben Tedavisi (Buharlaştırarak Ben Aldırma)

Bir çok sağlık probleminin tedavisinde söz konusu olan radyo frekans nevüs tedavisinde de başarısını göstermektedir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmediğinden oldukça avantaj sağlar.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında gerek internet gerekse çevreden benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da bir çok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Bu yöntemler kesinlikle çağ dışı olup aynı zamanda risk oluşturabilirler. Bu sebeple denenmemeli ve asla benlerle oynanmamalıdır.

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?

Bu sorunun cevabı uygulanacak olan yöntemle doğru orantılıdır. Yani direk olarak evet veya hayır demek son derece yanlış bir yanıttır. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Fakat lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir. Bu kalacak olan belli belirsiz iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak düzeydedir.

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs bebeklerden yetişkin insanlara tüm herkeste doğuştan ya da ergenlik döneminde ortaya çıkan iyi huylu cilt problemleridir. Dairesel ve oval şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler.

Bazı insanların dudak ya da çenelerinde bulunan benler kişiye özel bir özellik katabilir. Bunun yanı sıra diğer insanlarda da rahatsız edici pozisyonda olabilirler. İnsan vücudunda 40 adet et beni gayet normal sayılabilmektedir.

Benlerin günümüzde henüz tam olarak neden oluştuğu hakkında bilimsel bir bilgi yoktur. Her ne kadar cilt kanserine yol açma ihtimali olsa da, bugün bu sebepten meydana gelen kanserden hayatını kaybeden kişi sayısı oldukça azdır.

Bu anlamda herhangi bir risk oluşturmamak ve hayati tehlikeye yol açmamak için mevcut benler çok geç olmadan erken bir zamanda aldırılabilir.

Ben Neden Olur?

Her ne kadar benlerin neden oluştuğu bilinmese de uzmanlar tarafından ortak tahminler bulunmaktadır. Cilde renk verme özelliği olan melanin isminde ki madde, melanoasit hücreleri tarafından oluşturulmaktadır. Normal şartlarda insan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren bu madde sebebi bilinmeyen bir şekilde gruplaşarak tek bir noktada buluştuğunda nevüs yani ben oluşumuna neden olmaktadır. Bu grubun yoğunluğuna göre de büyük ya da koyu renkli vakalar meydana gelebilir. Az önce de belirttiğimiz üzere benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun tüm her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Benler sabit renkte ve boyutta durduğunda herhangi bir risk oluşturmazlar. Fakat bulundukları noktada kayma, renk değişikliği veya büyüme farkedilirse mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Örneğin pantolonun kemer kısmına denk gelen benler sıkıştığından dolayı büyük ölçüde sorun oluşturabilir. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru bir hamle olacaktır. Bunun dışında estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir.

Ben Çeşitleri Nelerdir?

Renksiz, koyu renk, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi insan vücudunda bir çok ben oluşabilir.

Ben Aldırma (Tedavisi) İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilmelidir?

Bir çok hastalık veya küçük problemler için gidilmesi gereken ayrı branş ve uzmanlar bulunur. Konu nevüs yani ben olunca gidebileceğiniz iki ayrı branş bulunmaktadır. Bunlar plastik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanıdır. Bu branşlarda görev yapan uzmanlar ben tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu noktada diğer önemli olan bir konu ise tedavinin hangi yöntemle ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmaktır. Şöyle ki bazı doktorlar görev yaptıkları kurumun şartlarının teknolojiye uygun olmaması sebebiyle tedaviyi ameliyatlı yöntemlerle yapmaktadır. Fakat ben tedavisi ortalama 3-5 dakika içerisinde ameliyatsız herhangi bir kesi, dikiş, pansuman veya benzeri dezavantajlar olmadan mümkündür. Bu anlamda ameliyatsız yöntemlerle tedavi sağlayan plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

Ücretsiz Muayene!

İstanbul Bakırköy, Kadıköy, Şişli – Ankara Kızılay, İzmir Konak ve Bursa Nilüfer’de bulunan IDEA Kliniklerde ben muayenesi tüm hastalara tamamen ücretsiz yapılmakta olup, tedavisi de ameliyatsız yöntemlerle yalnızca 3 dakika da gerçekleştirilmektedir. Tedavisi için SGK’lılardan %50 indirimli tedavi ücreti talep edilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?

299 Yorumlar

 1. Merhabalar benimde yüzümde cok sayida yüzeysel dediginiz kahverengi renkte benler var cil gibi heres cil diyo ve ben bunlardan cok rahatsiz oluyorum bana yardimci olurmusunuz lütfen

 2. Merhaba;
  Muayene olmak istiyorum fakat SGK lı değilim. SGK dışındaki kurumlar ile anlaşmanız var mı ?

  • özel sigortanız varsa biz size fatura ederiz,sizde bağlı olduğunuz kurumdan alabilirsiniz.
   Op. Dr. Atilla KAYA

 3. Merhaba acaba ben tedavisi için herhangi bi yaş sınırı varmı bide gözün hemen yanındaki beni aldırmak mümkünmü ve son olaraktan ufak yane noktadan bırazdaha büyük benler aldırmak mümkünmü acaba

 4. Merhabalar benimde yüzümde beni rahatsız eden yüzeysel olarak geçiyor sanırım deri altı siyah benim var.daha once baska biyerde aldırmıştım 2dk lik Bi operasyondu.ama tekrar cikti.bunun sebebi nedir ve bundan tamamen kurtulma şansım var mı ? Tesekkurler..

  • tam olarak kökü alınamamış olabilir.bu tür benlerde en iyi yaklaşım Rf ile tedavidir.en uygun şekilde alıp çukurluk oluşturmayacak şekilde rf ile gerekirse tekrar rötuş yapmaktır

 5. Uzun bir araştırma sonucu ideakliniğe tesadüfen rastladım ve ücretsiz muayene mi oldum…güler yüzlü kadrosu ve mükemmel doktorları sayesinde kolumdaki benleri radyofrekans yöntemiyle aldırdım…iyiki aldırmışim çookk memnunum…hiç bir iz kalmadı…iyileşme süreci var tabiki..düzenli olarak işlem sonrası verilen kremimi ve kantaron yağı kullandım…yaralardan eser yok şuan…hiç tereddüt etmeyin hiç bişey olmuyo…tabi önce muayenenizi olun..

 6. deri altı beni aldırmanın fiyatı nedir ? 1 tane

 7. Merhaba, Sgklı hasta tedavi ücretinin %50 indirimli olacağını belirtmişsiniz. Doğru mu anlıyorum, 5 küçük ben aldırma işleminin normal ücreti 500 tl iken sgklı hasta 250 mi ödeyecek?

  • hayır o şekilde hesaplanmıyor.sgk lı hastalarda 0,5 mm ye kadar olan benler de ilk ben 200 tl,sonraki her ben 100 tl,sgk nız yoksa bu ücretlerin 2 katını ödersiniz

 8. merhabalar benim yüzümde 2-3mm çapında oldukça fazla ben bulunmakta bunlar et beni değil fiyat konusunda bilgi alabilir miyim? Ayrıca muayeneye geldiğim gün aldırmak mümkün müdür şehir dışından geleceğim de

 9. merhaba suratımda küçük küçük benler bulunmakta bunlardan nasıl kurtulabilirim ?

  • Kendi yapacaklarınızla kurtulamazsınız, gelirseni her birini 1-2 dakikada kalıcı olarak yok edebiliriz.

 10. benim dudağımın ortasında ben var çok rahatsız oluyorum bir sorun olurmu ameliyatlımı

  • Genel Cerrahi Uzm Op Dr Seher ŞİRİN

   Merhaba;
   Benleri radyofrekans yöntemiyle yapıyoruz. 542 621 08 88 numaramıza görüntü yollarsanız inceleyip size geri dönüş sağlayıp bilgi verebiliriz. Geçmiş olsun

 11. iyi günler vücudumdan ben aldırmak istiyorum fiyatını ve ben alındıktan
  1-2 saat sonra araba kullanabilecek miyim, başka bir ilden ankarada ki şubenize gelmek istiyorum yani ilaç ya da anestezi falan verilecek mi bana. bandaj falan kullanacak mıyım cumartesi beni aldırsam pazartesi bandajsız şekilde işe gidebilir miyim. ben 4-5 mm civarında
  lütfen mail ile cevaplayınız

  • Genel Cerrahi Uzm Op DR Adil ALTUNSOY

   MERHABA;
   Herhangi bir anezteziye gerek olmadan tedaviniz yaklaşık 2 dakika sürüp, beninizi aldırdıktan hemen sonra günlük yaşantınıza geri dönüş yapar işinize dönebilirsiniz. Bnadaja ve pansumana gerek olmaz. Karar verirseniz 312 431 75 47 numaramızı arayarak iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 12. merhaba hocam iyi günler iyi çalışmalar elimin tam üstünde kestane büyüklügünde bir dogum lekesi var. nasıl bir operasyon gereklidir. tahminen ne kadar bir ücret tutar.tedavi süresi ne kadardır.

  • Genel Cerrahi Uzm Op Dr SEHER ŞİRİN

   Merhaba;
   Öncelikle muayene olmanız gerekir. Elinizdeki lekenin görüntüsünü 542 621 08 88 numaramıza atarsanız tedavi hakkında sizi bilgilendireceğiz. Geçmiş olsun

 13. mrb kadıköyde şube var mı medikalartla burayı mı karıştırdım bana kadıköyde şube yok dediler bakırköyde varmış sadece

  • Ali; Merhaba
   Medicalart ile bir bağlantımız yoktur. İstanbul’da Bakırköy, Kadıköy ve Şişli’de şubelerimiz vardır. Geçmiş olsun.

 14. Mrb benim gözümüm içinde ve dışında yüzümün bir kısmında bulut şekli ben var tedavisi varmı acaba

 15. Selam benim göz kapağımda kirpiklerin içinde ven var aldırmak istiyorum büyüdü rahatsız ediyo size nasıl ulaşabilirim

  • Op. Dr. Ergun AYGÖREN

   Emel; Merhaba
   Muayenelerimiz ücretsizdir. Radyofrekans yöntemleriyle tedavi etmekteyiz. Geçmiş olsun

 16. ben kanadığında kan durmaz diyorlar halk arasında öncelıkle bu dogru mudur?işlemın bir tehlıkesi var mıdır?

 17. Merhaba, Bugün siyah ben aldırdım. Hizmetinizden çok memnun kaldım. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

 18. Iyi gunler bende de ben var et beni olarak biliyoruz ve rahatsizim yüzüm de olmasından ucret limi

  • Op. Dr. Adil ALTINSOY

   Melek hanım ; merhaba
   Muayelerimiz ücretsizdir. Ben tedavilerimizi buharlaştırma yöntemi ile yapmaktayız. 0.5 mm kadar olan ilk ben 200 her eklenen ben için 100 er tl 1 cm e kadar olan ilk ben 300 her eklenen ben için 150 tl tedavi ücretimizdir. geçmiş olsun

 19. MERHABALAR BENİM YÜZÜMDE İNANİLAZ DERECEDE BEN VAR VE BEN BUNLARDAN ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM TEDAVI COK UZUN SÜRERMİ

  • Op. Dr. Seher ŞİRİN

   Ameliyatsız yöntemlerle tedavi uygulamaktayız. 1 seansta tedaviniz bitirilir. Buyrun gelin muayene edip bilgi verelim.

 20. EMRE DOGANGÜZEL

  Öncelikle İyi Günler Hocam Benım Yuz Kısmımda 2 Tane Ben(VENÜS) Var Bunları aldırmak istiyorum aldırdıktan sonra iz kalırmı öğrenmek istiyorum cevabınızı en kısa zamanda beklıyorum .
  EMRE DOĞANGÜZEL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*