Anasayfa / Genel / Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze halk arasında ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanış vardır. Fakat bu yalnızca rivayetten başka bir şey değildir. Alınmış olan benin kanser yapma olasılığı sıfırdır. Asıl vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır. Yazımızın akışında bahsettiğimiz gibi ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu manada ameliyatsız yöntemlerin avantajları oldukça fazla olduğundan daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi

Yüzeysel yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesine olanak tanıyan lazer yöntemidir. Bu cihaz aracılığıyla yapılan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek olup, herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Radyofrekansla Ben Tedavisi (Buharlaştırarak Ben Aldırma)

Bir çok sağlık probleminin tedavisinde söz konusu olan radyo frekans nevüs tedavisinde de başarısını göstermektedir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmediğinden oldukça avantaj sağlar.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında gerek internet gerekse çevreden benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da bir çok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Bu yöntemler kesinlikle çağ dışı olup aynı zamanda risk oluşturabilirler. Bu sebeple denenmemeli ve asla benlerle oynanmamalıdır.

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?

Bu sorunun cevabı uygulanacak olan yöntemle doğru orantılıdır. Yani direk olarak evet veya hayır demek son derece yanlış bir yanıttır. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Fakat lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir. Bu kalacak olan belli belirsiz iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak düzeydedir.

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs bebeklerden yetişkin insanlara tüm herkeste doğuştan ya da ergenlik döneminde ortaya çıkan iyi huylu cilt problemleridir. Dairesel ve oval şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler.

Bazı insanların dudak ya da çenelerinde bulunan benler kişiye özel bir özellik katabilir. Bunun yanı sıra diğer insanlarda da rahatsız edici pozisyonda olabilirler. İnsan vücudunda 40 adet et beni gayet normal sayılabilmektedir.

Benlerin günümüzde henüz tam olarak neden oluştuğu hakkında bilimsel bir bilgi yoktur. Her ne kadar cilt kanserine yol açma ihtimali olsa da, bugün bu sebepten meydana gelen kanserden hayatını kaybeden kişi sayısı oldukça azdır.

Bu anlamda herhangi bir risk oluşturmamak ve hayati tehlikeye yol açmamak için mevcut benler çok geç olmadan erken bir zamanda aldırılabilir.

Ben Neden Olur?

Her ne kadar benlerin neden oluştuğu bilinmese de uzmanlar tarafından ortak tahminler bulunmaktadır. Cilde renk verme özelliği olan melanin isminde ki madde, melanoasit hücreleri tarafından oluşturulmaktadır. Normal şartlarda insan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren bu madde sebebi bilinmeyen bir şekilde gruplaşarak tek bir noktada buluştuğunda nevüs yani ben oluşumuna neden olmaktadır. Bu grubun yoğunluğuna göre de büyük ya da koyu renkli vakalar meydana gelebilir. Az önce de belirttiğimiz üzere benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun tüm her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Benler sabit renkte ve boyutta durduğunda herhangi bir risk oluşturmazlar. Fakat bulundukları noktada kayma, renk değişikliği veya büyüme farkedilirse mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Örneğin pantolonun kemer kısmına denk gelen benler sıkıştığından dolayı büyük ölçüde sorun oluşturabilir. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru bir hamle olacaktır. Bunun dışında estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir.

Ben Çeşitleri Nelerdir?

Renksiz, koyu renk, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi insan vücudunda bir çok ben oluşabilir.

Ben Aldırma (Tedavisi) İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilmelidir?

Bir çok hastalık veya küçük problemler için gidilmesi gereken ayrı branş ve uzmanlar bulunur. Konu nevüs yani ben olunca gidebileceğiniz iki ayrı branş bulunmaktadır. Bunlar plastik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanıdır. Bu branşlarda görev yapan uzmanlar ben tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu noktada diğer önemli olan bir konu ise tedavinin hangi yöntemle ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmaktır. Şöyle ki bazı doktorlar görev yaptıkları kurumun şartlarının teknolojiye uygun olmaması sebebiyle tedaviyi ameliyatlı yöntemlerle yapmaktadır. Fakat ben tedavisi ortalama 3-5 dakika içerisinde ameliyatsız herhangi bir kesi, dikiş, pansuman veya benzeri dezavantajlar olmadan mümkündür. Bu anlamda ameliyatsız yöntemlerle tedavi sağlayan plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

Ücretsiz Muayene!

İstanbul Bakırköy, Kadıköy, Şişli – Ankara Kızılay, İzmir Konak ve Bursa Nilüfer’de bulunan IDEA Kliniklerde ben muayenesi tüm hastalara tamamen ücretsiz yapılmakta olup, tedavisi de ameliyatsız yöntemlerle yalnızca 3 dakika da gerçekleştirilmektedir. Tedavisi için SGK’lılardan %50 indirimli tedavi ücreti talep edilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?

297 Yorumlar

 1. hocam size resimde yolladim testis altinda et beni gibi cikintilar vardi ben bunlardan birini kasirken yoldum koptu yani sonra yara oldu 2 hafta gecmedi doktorum gecer dedi dermatalog doktor …. (ilaç terimleri yasak olduğu için kaldırılmıştır.) kremine kadar kullandim malesef suan 4 hafta ve gecmedi ne yapmak lazim en fazla 0.5 mm bilemediniz 1 cm lik bir yara ortasi delik gibi oyle duruyor kapanmiyor

 2. Merhabalar yüzümde ve boğazımda benler var fotoğraf atsam yardımcı olurmusumuz acaba

 3. Merhabalar öncelikle vücudumda dağınık olarak ama çok sayıda benim mevcut ve bunlardan uzun yıllardır rahatsızım nasıl bi işlem gerçekleştirebiliriz

 4. Merhaba benim yüzümde 15 taneye yaklaşık ben var kücük benler bunları aldırmak istiyorum polislik sınavına giricegim her hangi bir iz kalırmı. Gözümün kenarında var büyük ben kayma vb olurmu? Ve fiyat nedir??

 5. Benim yüzümde benler var cok rahatsız oluyorum midem bulanio kendimdem bazen allaha dua ediorum kaybolsunlar ama duymuyo beni yuzmumdeki bu seyleri aldirmak istiyorum bana yardimci olun lutfenn

  • gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 6. Merhaba. Benim sırtımda et benleri çıkmaya başladı yaşım 21. Annemde de oldukça fazla var. Annemde benim doğumumdan sonra çıkmaya başlamış. Bir çok yere gittik ama genetik çaresi yok dediler. Ne yapabiliriz yardımcı olur musunuz?

 7. Merhaba benim sikayetim ben degil yuzumdeki etle deri arasindaki yag bezeleri goz cevremde elmacik yanagimda beyaz ve sert bazen tirnaklayinca cikio bunun icin ne yapmam gerek kesin sonuc icin hangi bolume gitmeliyim

 8. Karım 32 yaşında dudağı ile derisinin arasında ben var. Aldırmak istiyoruz.

 9. 14 yaşındayım ve burnumda bir ben var, onu lazerle sildirmek istiyorum. Herhangi bir sorun olur mu?

 10. Anlımda ben var ve bu durumdan rahatsız olduğum için aldırmak istiyorum fakat çevremdeki insanlar aldırırsan leke oşır diyorşar benimi aldırırsam leke kalır mı?

 11. hocam benim koltuk altımda kabarık ben var geçen gün kanadı şuan bir şey yok aldırmam mümkün mü

 12. Merhaba, şimdi yaz sezonunda olduğumuz için ben aldırmak, denize girmek ve güneş ışınları bakımından sıkıntı yaratır mı ? Teşekkürler

 13. Merhaba efendim yuzumde bir cok ben var ve oldukca rahatsiz edici aldirmak istiyorum izmirdeki yeriniz nerde yesil kartim var fiyat nekadardan baslar

 14. Merhaba ben size fotosunu atsam watsaptan
  4 tane deri benim var.Aldırmak istediğim.

 15. Merhabalar benim de sorum şu ki ;
  Vucudumda olan et benleri oldukça var ve ben aldırsam sakıncası var mıdır ? Ve fiyat olarak ne kadar

 16. kadiköy şubeniz cumartesi günleri çalışıyor mu?

 17. Merhaba ben 17 yaşındayım ve yüzümde et beni değil normal yanağımda ben var ve lazerle yaktırmak istiyorum fakat yaşım sorun olurmu ve ücreti ne kadar olur

 18. Kliniğinizde ben aldırdım aldırdığım yerde beyaz kabarıklık oluştu tehlikeli bi durum mu?

 19. Hocam merhaba benim yüzümde yüzeysel olarak yaklaşık 10 tane siyah nokta gibi benler var bunların silinmesi ne kadar sürer ve istanbulda ki kiliniginize nasıl ulaşabilirim.

  • tedavi yöntemine göre değişir,yöntem muayene ile belirlenir.laser ile tedavide birkeç seans sürebilir.RF yada plazmada tek seans yeterli olabilir.

 20. Hocam yuzumde yuzeysel olarak nokta seklinde acik kahverengi tonunda cok kucuk 3 adet sevmedigim ben var cok yakin mesafeden gorunuyor ama ben sevmiyorum iz kalmayacak sekilde kaybolmasini istiyorum fondoten cok rahat kapatir ama bir erkek olarak fondoten kullanmak istemem yardimci olursaniz sevinirim ankarada yasiyorum kimileri tekrar cikar diyor tekrarliyacaksa yaptirmak mantikli gelmiyor

  • tekrarlamaması için güneşten korunmanız gerekiyor,güneşten korunmazsanız zaten yeni benlerde oluşabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*

yeni