Anasayfa / Genel / Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze halk arasında ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanış vardır. Fakat bu yalnızca rivayetten başka bir şey değildir. Alınmış olan benin kanser yapma olasılığı sıfırdır. Asıl vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır. Yazımızın akışında bahsettiğimiz gibi ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu manada ameliyatsız yöntemlerin avantajları oldukça fazla olduğundan daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi

Yüzeysel yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesine olanak tanıyan lazer yöntemidir. Bu cihaz aracılığıyla yapılan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek olup, herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Radyofrekansla Ben Tedavisi (Buharlaştırarak Ben Aldırma)

Bir çok sağlık probleminin tedavisinde söz konusu olan radyo frekans nevüs tedavisinde de başarısını göstermektedir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmediğinden oldukça avantaj sağlar.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında gerek internet gerekse çevreden benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da bir çok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Bu yöntemler kesinlikle çağ dışı olup aynı zamanda risk oluşturabilirler. Bu sebeple denenmemeli ve asla benlerle oynanmamalıdır.

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?

Bu sorunun cevabı uygulanacak olan yöntemle doğru orantılıdır. Yani direk olarak evet veya hayır demek son derece yanlış bir yanıttır. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Fakat lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir. Bu kalacak olan belli belirsiz iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak düzeydedir.

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs bebeklerden yetişkin insanlara tüm herkeste doğuştan ya da ergenlik döneminde ortaya çıkan iyi huylu cilt problemleridir. Dairesel ve oval şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler.

Bazı insanların dudak ya da çenelerinde bulunan benler kişiye özel bir özellik katabilir. Bunun yanı sıra diğer insanlarda da rahatsız edici pozisyonda olabilirler. İnsan vücudunda 40 adet et beni gayet normal sayılabilmektedir.

Benlerin günümüzde henüz tam olarak neden oluştuğu hakkında bilimsel bir bilgi yoktur. Her ne kadar cilt kanserine yol açma ihtimali olsa da, bugün bu sebepten meydana gelen kanserden hayatını kaybeden kişi sayısı oldukça azdır.

Bu anlamda herhangi bir risk oluşturmamak ve hayati tehlikeye yol açmamak için mevcut benler çok geç olmadan erken bir zamanda aldırılabilir.

Ben Neden Olur?

Her ne kadar benlerin neden oluştuğu bilinmese de uzmanlar tarafından ortak tahminler bulunmaktadır. Cilde renk verme özelliği olan melanin isminde ki madde, melanoasit hücreleri tarafından oluşturulmaktadır. Normal şartlarda insan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren bu madde sebebi bilinmeyen bir şekilde gruplaşarak tek bir noktada buluştuğunda nevüs yani ben oluşumuna neden olmaktadır. Bu grubun yoğunluğuna göre de büyük ya da koyu renkli vakalar meydana gelebilir. Az önce de belirttiğimiz üzere benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun tüm her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Benler sabit renkte ve boyutta durduğunda herhangi bir risk oluşturmazlar. Fakat bulundukları noktada kayma, renk değişikliği veya büyüme farkedilirse mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Örneğin pantolonun kemer kısmına denk gelen benler sıkıştığından dolayı büyük ölçüde sorun oluşturabilir. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru bir hamle olacaktır. Bunun dışında estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir.

Ben Çeşitleri Nelerdir?

Renksiz, koyu renk, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi insan vücudunda bir çok ben oluşabilir.

Ben Aldırma (Tedavisi) İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilmelidir?

Bir çok hastalık veya küçük problemler için gidilmesi gereken ayrı branş ve uzmanlar bulunur. Konu nevüs yani ben olunca gidebileceğiniz iki ayrı branş bulunmaktadır. Bunlar plastik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanıdır. Bu branşlarda görev yapan uzmanlar ben tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu noktada diğer önemli olan bir konu ise tedavinin hangi yöntemle ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmaktır. Şöyle ki bazı doktorlar görev yaptıkları kurumun şartlarının teknolojiye uygun olmaması sebebiyle tedaviyi ameliyatlı yöntemlerle yapmaktadır. Fakat ben tedavisi ortalama 3-5 dakika içerisinde ameliyatsız herhangi bir kesi, dikiş, pansuman veya benzeri dezavantajlar olmadan mümkündür. Bu anlamda ameliyatsız yöntemlerle tedavi sağlayan plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

Ücretsiz Muayene!

İstanbul Bakırköy, Kadıköy, Şişli – Ankara Kızılay, İzmir Konak ve Bursa Nilüfer’de bulunan IDEA Kliniklerde ben muayenesi tüm hastalara tamamen ücretsiz yapılmakta olup, tedavisi de ameliyatsız yöntemlerle yalnızca 3 dakika da gerçekleştirilmektedir. Tedavisi için SGK’lılardan %50 indirimli tedavi ücreti talep edilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?

301 Yorumlar

 1. Hocam merhaba sitenizde ben tedavisi için ücretsiz muayene olduğunu yazmışsınız. Muayene sonrası tedavi olunduğunda mı geçerli bu yoksa sadece muayene olduğunda da geçerli mi? Eğer geçerli değil ise sadece bir seferlik muayene ücretinizi ögrenebilir miyim Ankara’daki kliniğinizin?

  • tedavi olsa da olmasa da ben muayenesi ücretsiz.iletişim bilgilerimiz:Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM: 0505 119 36 90

 2. Iyi gunler ben 23 yasindayim boynumda cok buyuk bi ben var psikolojimi cok etkiledi bu gune kadar. Bunu aldirmak istiyorum yaklasik 5-6 santim uzunlugunda 2-3 santim genisliginde. Kafama takilan ise bu tek seferde aldirabiliyormuyuz yada boynumda oldugu icin bana bi zarari dokunurmu ?

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz,hangi yöntem uygunsa laser,RF,plazma tedavinizi yapabiliriz

 3. Merhaba. Sgk indirimi 200 liraya yapılmış hali mi yoksa 200 liraya ek bir %50indirim oluyor mu?

  • 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha fazla bilgilendirebilirim

 4. Merhaba hocam benim yuzumde et beni değilde normal ben var 1 tanesini aldirmak istiyorum bi zararı olur mu yada ücreti ne kadar olur ıyi günler

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirip fiyat hakkında da bilgi verebiliriz

 5. merhaba Efe
  et beni ilaçla tedavi edilmez,cerrahi yada ameliyatsız yöntemlerle alınması gerekir

 6. hocam merhabalar, benim vücudumda oldukça fazla sayıda ve büyük ben bulunmakta. fakat bu benler videodaki gibi et benleri değil. deride bulunan yüzeysel benler. bu konuda nasıl bir tedavi görülebilir? cevabınızı bekliyorum.

  • en azından birkaçının fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderirseniz durumunuzu daha net değerlendirip tedavi hakkında bilgilendirebilirim.ben tedavisine yönelik laser,RF,plazma gibi her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 7. Merhabalar,Hocam burnumun üstünde 1 adet kabarik bir adet yüzeysel ben var burundan ben aldirmak sıkıntı oluyor mu ? Devlet hastanesine gittiğimde iz kalacagını soylediler baska bir tedavi yok sandım o kadar emin söylediki 😊 inş oluyordur bekliyorum..

  • ben tedavisinde tüm teknolojilere sahibiz,eğer cerrahi tedavi yapılırsa çok iz kalır.ama RF laser yada plazma ile tedavi edilirse sohbet mesafesinden çıplak gözle farkedileyemeyecek kadar iz kalır

 8. Hocam merhaba serce parmagımda yillar evvel nasır çıkmıstı. Bantla yok ettim ama tekrar aynı yerden çıktı. Bu tekrar eden bir rahatsızlik mi ?

  • merhaba İbrahim bey
   ayakkabı tarzınızı değiştirmezseniz,dar,yada geniş ayakkabılar giyerseniz hep aynı nokta basıya maruz kalırsa nasır oluşabilir.nasır tedavisi yapıldıktan sonra ayakkabı stilinizi değiştirmelisiniz

 9. zozan kahraman

  merhaba yuzumde 3 tane ben var benler cok hafif deriden kabark elinle ustunde gectiginde fark edilecek kadar hangi yontemle tedavi olmam lazim ve sakal bölgesi olan beni aldirmasinda sonra sakal cikar mi bölgede ve iz kalir mi önereceginiz tedavide yada sonradan geri cika bilme ihtimali var mi

  • merhaba Zozan Bey
   özellikle sakal bölgesindeki benlerin tedavisi RF ile yapılmalı,laser ile yapılırsa kıllarınız dökülebilir.

 10. Merhaba burnumun üst kısmında, yan duvarinda ve içinde benlerim var. Bunların alımı nasıl oluyor. Özellikle burnun iç kısmındakini nasıl alabilirsiniz.

  • merhaba Azra hanım,
   bu tür benler de en uygun tedavi yöntemi RF ile tedavidir.05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz daha net bilgilendirebilirim

 11. Merhaba. Size bir resmimi göndersem , yardımcı olur musunuz? Ankara’da ikamet ediyorum.

 12. Hocam merhaba ben yüzümden yaklaşık 26 27 adet beni rf ile aldırmıştım ilk başta suratımın her yeri delik deşikti lazer tedavisi uygulamadıgım için çok pişman olmuştum.

  İzleri falan geçti çok şükür ama 5 tanesi falan yeniden belirdi 3 4 adette yeni ben oluştu.

  Sigortam yok malesef rötuş olmak istiyorum ve yeni benleride lazer ile tedavi olmak istiyorum veya yeni yöntemleriniz var ise bilgi almak istiyorum? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam..

  • yeniden beliren benlerinize rötuş yapabiliriz.yeni oluşan benlerinizi de RF,laser yada plazma yöntemi ile tedavi edebiliriz

 13. Merhaba,
  benlerin alınması başka yerde çoğalmasına neden olur diye bir bilgi edinmiştiç-m. Doğru mudur?

  • hayır doğru değil.ben bulaşmaz,yayılmaz.bene yatkın biriyseniz yenileri çıkar ama bu yayılma değildir.siğil bulaşır ve yayılır

 14. Merhabalar burnumun ustunde acik kahverengi çıkıntı var benmi bilmiyorum bunla ilgili islem yapabiliyor musunuz?

 15. Alt göz kapağımda göze yakın yerde 3 mm lik bir ben var lazer ve radyo frekans ile almak sorun yaratır mı

 16. Ayşen Öncüoğlu Güngör

  Merhaba
  Burnumun tam ucunda büyümekte olan 5_6 mm çapında bir et beni var. Yıl boyu süren alerjik rinit hastasıyım ve sürekli burnumu silmek zorundayım. Benimi her gören doktor ameliyatla alınmalı diyor ancak çok fazla burun ucunda olduğu için burun deliklerinde asitemerik bur durum olabilir ve bunun sağ tarafa çekebilir dediler. Siz görseniz bunu RF ile alabilir miyiz ve ayrıca bunu patolojiye gönderebilir miyiz? Bana maliyeti ne olur?

 17. merhaba. 5 aylık oğlum var. kafasında oğlumun avuç içi büyüklüğünde siyah renkli beni var. bunun için için hangi tedavi yöntemi uygulanır. lazer yapmak için ufak mı. lazer yapılırsa kafasında saçlar zarar görür mü. kısaca bilgilendirirmisiniz.

  • saçlı deriye laser uygulamak doğru değil,saçların dökülmesine ve bir daha çıkmamasına neden olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 18. Hocam 1 tane ensemde keloit,3 tanede normal benim var fiyatını öğrenebilir miyim

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim.eğer keloid oluşumu varsa sizin tedavinizde dikkatli olmak gerekir

 19. yaş sınırı var mıdır yani 18 yaşından küçüklere de yapılanilir mi velisi ile birlikte

 20. Bazı benlerde rötuş yapıyorsunuz diyorsunuz. O bölgedeki ben kökten temizlenmezse RF yöntemi ile o zaman tehlike yaratmaz mı sonuçta ufak bir melenoma olsa kişiye tehlike yaratmaz mı? Bir de patalojik parça almanız gereken benleri nasıl alıyorsunuz ?

  • biopsi için parça alımı benin yapısına göre değişir.parça uygun şekilde alındıktan sonra tedavi RF ile tedavi yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*