Anasayfa / Genel / Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze halk arasında ben aldırmak kanser yapar gibi bir inanış vardır. Fakat bu yalnızca rivayetten başka bir şey değildir. Alınmış olan benin kanser yapma olasılığı sıfırdır. Asıl vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır. Yazımızın akışında bahsettiğimiz gibi ben aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Bu manada ameliyatsız yöntemlerin avantajları oldukça fazla olduğundan daha fazla tercih ve tavsiye edilmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi

Yüzeysel yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesine olanak tanıyan lazer yöntemidir. Bu cihaz aracılığıyla yapılan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek olup, herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Radyofrekansla Ben Tedavisi (Buharlaştırarak Ben Aldırma)

Bir çok sağlık probleminin tedavisinde söz konusu olan radyo frekans nevüs tedavisinde de başarısını göstermektedir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmediğinden oldukça avantaj sağlar.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında gerek internet gerekse çevreden benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da bir çok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Bu yöntemler kesinlikle çağ dışı olup aynı zamanda risk oluşturabilirler. Bu sebeple denenmemeli ve asla benlerle oynanmamalıdır.

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?

Bu sorunun cevabı uygulanacak olan yöntemle doğru orantılıdır. Yani direk olarak evet veya hayır demek son derece yanlış bir yanıttır. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Fakat lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir. Bu kalacak olan belli belirsiz iz sohbet mesafesinden anlaşılmayacak düzeydedir.

Ben yani tıbbi ismiyle nevüs bebeklerden yetişkin insanlara tüm herkeste doğuştan ya da ergenlik döneminde ortaya çıkan iyi huylu cilt problemleridir. Dairesel ve oval şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler.

Bazı insanların dudak ya da çenelerinde bulunan benler kişiye özel bir özellik katabilir. Bunun yanı sıra diğer insanlarda da rahatsız edici pozisyonda olabilirler. İnsan vücudunda 40 adet et beni gayet normal sayılabilmektedir.

Benlerin günümüzde henüz tam olarak neden oluştuğu hakkında bilimsel bir bilgi yoktur. Her ne kadar cilt kanserine yol açma ihtimali olsa da, bugün bu sebepten meydana gelen kanserden hayatını kaybeden kişi sayısı oldukça azdır.

Bu anlamda herhangi bir risk oluşturmamak ve hayati tehlikeye yol açmamak için mevcut benler çok geç olmadan erken bir zamanda aldırılabilir.

Ben Neden Olur?

Her ne kadar benlerin neden oluştuğu bilinmese de uzmanlar tarafından ortak tahminler bulunmaktadır. Cilde renk verme özelliği olan melanin isminde ki madde, melanoasit hücreleri tarafından oluşturulmaktadır. Normal şartlarda insan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren bu madde sebebi bilinmeyen bir şekilde gruplaşarak tek bir noktada buluştuğunda nevüs yani ben oluşumuna neden olmaktadır. Bu grubun yoğunluğuna göre de büyük ya da koyu renkli vakalar meydana gelebilir. Az önce de belirttiğimiz üzere benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun tüm her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri Aldırmak Gerekir mi?

Benler sabit renkte ve boyutta durduğunda herhangi bir risk oluşturmazlar. Fakat bulundukları noktada kayma, renk değişikliği veya büyüme farkedilirse mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Örneğin pantolonun kemer kısmına denk gelen benler sıkıştığından dolayı büyük ölçüde sorun oluşturabilir. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru bir hamle olacaktır. Bunun dışında estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir.

Ben Çeşitleri Nelerdir?

Renksiz, koyu renk, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi insan vücudunda bir çok ben oluşabilir.

Ben Aldırma (Tedavisi) İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilmelidir?

Bir çok hastalık veya küçük problemler için gidilmesi gereken ayrı branş ve uzmanlar bulunur. Konu nevüs yani ben olunca gidebileceğiniz iki ayrı branş bulunmaktadır. Bunlar plastik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzmanıdır. Bu branşlarda görev yapan uzmanlar ben tedavisi yapabilmektedir. Fakat bu noktada diğer önemli olan bir konu ise tedavinin hangi yöntemle ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmaktır. Şöyle ki bazı doktorlar görev yaptıkları kurumun şartlarının teknolojiye uygun olmaması sebebiyle tedaviyi ameliyatlı yöntemlerle yapmaktadır. Fakat ben tedavisi ortalama 3-5 dakika içerisinde ameliyatsız herhangi bir kesi, dikiş, pansuman veya benzeri dezavantajlar olmadan mümkündür. Bu anlamda ameliyatsız yöntemlerle tedavi sağlayan plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanları tercih edilebilir.

Ücretsiz Muayene!

İstanbul Bakırköy, Kadıköy, Şişli – Ankara Kızılay, İzmir Konak ve Bursa Nilüfer’de bulunan IDEA Kliniklerde ben muayenesi tüm hastalara tamamen ücretsiz yapılmakta olup, tedavisi de ameliyatsız yöntemlerle yalnızca 3 dakika da gerçekleştirilmektedir. Tedavisi için SGK’lılardan %50 indirimli tedavi ücreti talep edilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?

299 Yorumlar

 1. Hocam göz kapağımın üstünde kırmızı et beni var. Bunu aldırmak mümkünmüdür ? Gözde bi sıkıntı olur mu ?

 2. İyi günler 2 seneyi aşkın önce alınan benler için rötuş gerekliydi fakat gelememiştim şimdi o rötuş yapılırmı aldırmayı düşündüğüm başka benlerle o rötuş yapılırmı

 3. Hocam merhaba yüzünde 2 tane siyah ben var bunları aldırmak istiyorum iyi huylu olum olmadığını nasıl öğrenincem

 4. Merhaba penisimin baş kısmında leke şeklinde ben var et beni değil bunun tedavisi var mı sinirlere zarar verir mi

 5. benim yüzümde ve vucudumda çok fazla ben var 50 den fazladır büyüklü küçüklü et beni normal benler bunların hepsi alınabilirmi kaç seans gerekir birde ücretler konusunda yardımcı olurmusunuz

  • Hepsi tek defada tedavii edilebilir.sayı çok fazla olxuğu için ortalama bir ffiat belirlenebilir sizin için.05426210888 nolu telefondan bilgi almanozı önerrim

 6. Merhaba, sırtımda 3cm civarı bir et beni var ameliyatsız lazer tedavisi ile aldırmam mümkün mü veya hangi islemi tavsiye edersiniz, tek seansta biter mi, ortalama ücret hakkında bgi verir misiniz ?

  • öncelikle 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz beninizin durumunu değerlendirip en uygun yöntemle tedavisini yapabiliriz. Ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz

 7. Merhaba 2 yıl önce ben aldırmış tim kliniğiniz de ama tekrar çıktılar ve eski halin den kötü oldular bana çıkmaz denmişti ler yine çıktı ne yapmam gerekiyor? ??

 8. Kafa derisinde bulunan yüzeysel ben lazerle alınabilir mi saç çıkmasında bir sorun teşkil eder mi

  • Lazerle alınırsa saç dökülmesine neden olabilir, RF ile alınmalı. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 9. Merhaba hocam.Ben 1.5 ay önce yüzümden lazerle ben aldırdım. Koyu kırmızı izler kaldı.Bu izler geçer mi?Hangi kremi önerirsiniz.İz kalırsa izler lazerle tedavi edilebilir mi?

  • Kızarıklık-pembelik iyileşmesini devam ettiğinin göstergesidir. Bu süreç kişiden kişiye çok değişebilir. Her hangi birşey yapmanıza gerek yok

 10. İyi günler benimde yüzümde sağ yanağımda ben var aldırmak istiyorum ama lazerle alındığı zaman patolojiye gönderilmiyormuş siz bene baktığınızda %100 iyi huylumu kötü huylumu diye tanı koyabiliyormusunuz

  • Biz benleri radyofrekans ile tedavi ediyoruz, bu yöntemle beni alıp patolojik tetkik için gönderebiliyoruz. Patolojik tetkikin sonucu kesindir.
   Op. Dr. Atilla KAYA

 11. Benimin altında kostik sivilcem var geçmiyor bayadır buna rağmen alabilir misiniz benimi?

 12. Merhabalar Şişli merkezinizde 3 adet ben aldırdım…1.5 sene geçti ama böyle sanki sigara bastırılıp çekilmiş gibi izler kaldı…Bu durumda ne yapmak gerekiyor ?

  • Kontrole gelin, değerlendirelim, yara iyileşme sürecini çok uzun yada skarlı iyileşme gösteren bir bünyeniz olabilir

 13. Merhaba,

  Yüzümde küçük küçük siyah nokta şeklinde benler mevcut ve beni görüntü olarak rahatsız ediyor.

  Dediğim gibi nokta şeklinde küçük benler, iz kalma durumu olabilir mi aldırma işleminden sonra?

  Teşekkürler.

  • Bu tür benler çok derin olmadığı için genelde iyi sonuçlar alınıyor ve hiç iz kalmıyor, nadiren çok derin olan biri olursa birkaç metre uzaktan fark edilmeyen deri renginde nokta şeklinde ton farkı olabilir.
   Op. Dr. Atilla KAYA

 14. merhaba benim burnumun üstüne pembe bir et beni var bu et beni sivilcenin cıkmasıyla fazla sürece güneşte kalmasıyla birlikte oluştu bunu anlamam fazla sürmedi cünkü 2seneden beri burnumun üzerinde nası bi ücretlendirme olur izmir şubenize gelmeyi düşünüyorum direk halledilebilir birşeymi bu ?

  • 05422955254 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz, etraf bilgi ve randevu alabilirsiniz

 15. İyi günler Hocam elimin üzerinde bileğim hizasına gelecek kadar ben kaplı aldırmak için cerrahi müdahale şart mı?

 16. Hocam bakırköy bahcelievlerde mi subeniz

  • iletişim bilgilerimiz:Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
   Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
   GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88

 17. Izmirde şubelerijiz varmı

  • İzmir için iletişim bilgilerimiz:Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
   TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
   GSM: 0542 295 52 54

 18. Benim çene bölgemde ve dudak üstünde var. Nokta kadar küçükler ve tenimin biraz koyu rengindeler. Büyüme yok ama rahatsız oluyorum ne yapmam lazım

  • ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz

 19. Hocam göz içinde siyah bir leke oluyor onada bir tedavi yapıyor musunuz

 20. boyun tarafında benin doğal yollarla düşürülmesi sonucunda keloide benzer bir iz kaldı.orta büyüklükteki izi alması sonucu iz kalır mı?

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,keloidse tekrar keloid oluşma riski fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*