online randevu tedavi ücretleri

Varis Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis genellikle mavi, yeşil, kırmızı veya mor renkte ki genişlemiş, büzülmüş veya şişmiş damarlardır. Damarların içerisinde bulunan ve çekvalf görevi gören kapakçıklar hasar görerek kanın ters yöne akmasına sebep olur ve böylece varis hastalığı ortaya çıkar.

Varis, cilt yüzeyinin hemen altında yer alıp şişen, büzülen ve genişleyen yani yapısı bozulan damarlara verilen isimdir. Çoğunlukla bacaklarda görülüyor olsa da vücudun bir çok bölgesinde oluşabilir. Kılcal, orta ve büyük olmak üzere 3’e ayrılan bu rahatsızlığın tedavisi günümüzde ameliyatsız yöntemlerle mevcuttur. Varis hakkında ki tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Varis günümüzde özellikle teknolojinin artış göstermesiyle yaygın olarak karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Bazı insanlarda belirti ve şikayetler çok az görülebilirken, bazı insanlarda varis ülseri problemine yol açacak düzeyde oldukça şiddetli şekilde gözlemlenebilir.

Varis Neden Olur?

İnsan vücudunda çeşitli özelliklerde ve kilometrelerce uzunlukta damar bulunmaktadır. Kirli kanın temizlenmesi amacıyla kalbe taşımakla görevli olan toplardamarlar bulunur. Bacaklarda oluşan varisler de kılcal ve toplardamarlar da görülürler.

Kirli kan temizlenmesi için kalbe gitmelidir dedik, kalp bacaklardan yukarı seviyede olduğundan dolayı damarın içinde kanı yukarı pompalama görevi olan kapakçıklar vardır. Bu kapakçıklar çek valf görevi görürler. Yani yukarı doğru çıkan kanın aşağı dönmesine engel olurlar. Fakat çeşitli nedenlerle kapakçıklar hasar görebilirler. Hasar gördüklerinde ise tüm kanı yukarı pompalayamaz bir kısmını geri kaçırırlar. Geri kaçan kan aşağıda biriktikçe göllenme söz konusu olur. Bu göllenme zamanla damarların genişlemesine, büzülmesine ve cilt üzerinden bariz şekilde belli olmasına neden olurlar. Bu duruma da varis ismi verilmektedir.

Varis riskini artıran bir çok neden bulunur. Bunlara örnek olarak, genetik durumlar, ilerleyen yaş, cinsiyet, gebelik, fazla kilolar, hareketsizlik ve bacaklarda oluşan travma verilebilir.

Varislerin iyileşmesi için kişilerin yaşam tarzlarında değişikliğe gitmeleri gerekebilir ve cerrahi müdahale ile tedavi edilebilir.

Varis Nerelerde Olur ve Nasıl Anlaşılır?

Kılcal damarlar:

Küçük kan damarları gruplarına kılcal damar ismi verilmektedir. Çoğunlukla bacaklarda ve yüzde görülürler.

Bu kan damarları kırmızı renktedir ve genellikle şu durumlardan dolayı görülmektedir;

– Gebelik
– Genetik durumlar
– Viral enfeksiyon
– Karaciğer hastalığı

Vücudunuzda gözlemlediğiniz kılcallar farklı ve daha ciddi bir durumun belirtisi olabileceğinden, doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Örümcek Damarlar:

Bir kılcal damar çeşidi olan örümcek damarlar daha küçük boyutta ve daha az ciddi durum içeren damar türüdür. Bu damar tipi vücutta ki en küçük kan damarlarını içermektedir.

Sıklıkla bacaklarda ve yüzde görülen bu damar tipi kırmızı ve mavi renklerdedir. Şekli örümcek ağı ve ağaç dalına benzemektedir. Kozmetik bakımdan kötü gözükmesinin dışında herhangi bir şikayeti ve tıbbi bir endişe içermezler.

Bacaklarda Meydana Gelen Varis Çeşitleri

Varisler en çok bacaklarda görülür demiştik. IDEA Klinik olarakta bacaklarda ki varislerin tedavisi üzerine çalışmaktayız.

Bacaklarda meydana gelen varisler 3 şekilde incelenmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Kılcal Varisler

– Cilt üzerinden herhangi bir şekilde çıkıntı yapmazlar.
– Çok ince yapıdadırlar.
– Kırmızı ve mor renklerde bulunurlar.
– Çoğunlukla varis değil,kılcal damar genişlemesi olarak adlandırılırlar.
– İlerleyerek orta veya kalın varis şeklinde olmazlar.
– İnsanlarda çok yaygın şekilde görülürler.
– Bölgesel kılcal damarlar pek şikayete sebep olmazlar. Sadece kozmetik açıdan çirkin gözükebilirler.
– Küçük bir bölgede olabildiği gibi, çok daha yaygın bulunabilirler.
– Yaygın varisler kaşıntı, aürı ve sızlama gibi yakınmalara neden olabilmektedir.
– Doğru uygulanacak tedavi ile kolay bir şekilde yok edilebilirler.

2- Orta Varisler

– Cilt üzerinden hafif çıkıntı yaptığı görülen varis tipidir.
– Koyu yeşil ve mor renklere sahiptir.
– 2-3mm boyutundadır.
– Çoğunlukla dizin arka bölümünde gözlemlenirler.

3- Büyük Varisler:

– Cilt üzerinden net bir şekilde çıkıntı yaptığı görülür.
– En net varisler bunlardır.
– Boyutları 3mm’den fazladır.
– Büyük olmasına rağmen bir çok hastada herhangi bir şikayet gözlemlenmez.
– Bazı kişilerde de tam aksine yoğun şikayetler oluşur.

Kimler Risk Altında?

– Ailesinde varis bulunan kişiler risk altındadır yani varisler genetik durumlardan dolayı anne ve babadan çocuğa geçebilir. Her ailesinde varis olan kişi bu hastalıkla karşılaşacak anlamına gelmez. Bunun dışında ailesinde hiç varis olmayan kişilerde varise maruz kalabilir. Gözlemlenene göre damar genişlemesi sorunu olan kişilerin %50’sinin ailesinde de damar genişlemesi görülmüştür.

– İlerleyen yaş, damar içinde bulunan kapakçıkların zayıflamasına ve fonksiyonlarını tam olarak yerine getirememesine neden olabilir.

– Kadınlarda erkeklere nazaran daha yaygın bir şekilde görülmektedir. Ergenlik, gebelik ve menopoz gibi dönemlerde ortaya çıkan hormonal değişiklikler kadınların damar genişlemesi ile karşılaşmalarına neden olabilirler.

– Gebelik döneminde büyüyen anne karnı, hareketsizlik ve artan kilo damarlara baskı olmasına neden olur. Bu dönemde meydana gelen varisler çoğunlukla doğum sonrasında kendileri kaybolmaktadır.

– Fazla kilolar bacaklarda ki damaraların aşırı baskı altında kalmasına neden olduğundan varisleri tetiklemektedir.

– Özellikle meslek icabı veya çeşitli nedenlerden dolayı uzun süre hareketsiz bir şekilde ayakta durmanız ya da oturmanız gerekiyorsa siz de varis hastalığı için adayı olabilirsiniz. Hareketsiz bir şekilde uzun süre durmak bacaklarda ki kanın pompalanması için zor olabilir. Dolaşımı kolaylaştırmak için belli aralıklarla yürümek ve hareket etmek iyi gelecektir.

– Bacaklarda daha önce meydana gelen kan pıhtıları ve travmatik hasarlar kanın kalbe doğru pompalanma kabiliyetine engel olarak varis riskinin artmasına sebep olabilirler.

Varis Belirtileri

(varis çeşidine göre değişiklik göstermektedir.)
– Cilt üzerinden belli olan çıkıntı, büzülme ve çirkin görüntü.
– Gün içinde artan ağırlık ve yorgunluk hissi ile ağrı.
– Bacaklarda titreme, sızlama, yanma ve özellikle geceleri artan kramp.
– Ayak bileği bölgesinde kaşıntı.

Varis Oluşumu Nasıl Engellenir?

– İş gereği ya da farklı sebeplerden dolayı uzun süre hareketsiz olarak ayakta ya da oturarak durulmamalıdır. Belli zaman aralıklarıyla mutlaka hareket edilmeli, yürünmelidir. Otururken bacak bacak üstüne atmak kaçınılmalı, bacakların üzerine oturulmamalıdır. Müsait ortam mevcut ise oturduğunuz veya uzandığnız esnada bacaklarınızı yukarı doğru tutarak dinlendirebilir, kan dolaşımının rahat olmasına yardımcı olabilirsiniz. Bacaklarınızın yukarıda durması için altına minder tarzı bir obje koyabilirsiniz.

– Günlük olarak en az 30 dakika yürüyebilir. Evde egzersiz yaparak bacaklarınızı hareket ettirebilrisiniz. Bu gibi faaliyetler bacaklarda ki kan dolaşımının rahat olmasını sağlayacaktır.

– Fazla kilolarınız varsa vermeye çalışın. Verilen her kiloda kan akışı biraz daha rahatlayacak ve bacaklarda ki baskıyı azaltacaktır.

– Dar kıyafetler giymemeye özen gösterin. Özellikle bel, kasık ve bacakları sıkmayan kıyafet tercih etmeye çalışın. Dar kıyafet seçildiğinde kan dolaşımı yavaşlayarak varisli damarların kötüleşmesine sebep olunabilir.

– Çok fazla topuklu ayakkabı kullanımından kaçınmalısınız. Özellikle uzun süreli ayakkabı giymek durumunda kalıyorsanız daha küçük topuklar tercih etmelisiniz.

– Doktorunuz size varislerinizin durumuna uygun çorap önerebilir. Bu çorap bacaklarınıza baskı yapar ve kan birikmesini engeller. Ayrıca bacaklarda ki şişliklerin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis tipi, boyutu ve yaygınlığına göre değişik yöntemlerle tedavi edilir. Tedavide ki amaç şikayetleri hafifletmek, komplikasyonları önlemek ve kötü görünümün düzeltilmesidir.

Eğer çok fazla rahatsızlık vermiyor ve belirtileri çok az ise, doktorunuz yaşam tarzınızda değişiklikler yapmanızı önerebilir. Fakat aşırı şikayet, kan pıhtısı ve cilt bozukluğu söz konusuysa en uygun yöntem ile tedavi önerecektir.

Özellikle kadınlar ağrı, sızlama ya da benzer şikayetleri söz konusu değilse bile kötü görünümden dolayı varislerinin tıbbi olarak tedavi olmasını isterler.

Mevcut varisler tedavi edildiğinde, yaşam tarzında değişikliklere gidilmezse yeni varisler söz konusu olabilir. Buna engel olmak adına aşağıda ki faktörlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cerrahi yöntemlerle varis tedavisinde ki amaç sorunlu damarın tahrip edilmesidir. Damarların yok edilmesi ya da kapatılması herhangi bir soruna neden olmaz. Kan başka damarlardan akışına devam eder.

Tedavi yöntemlerini kısaca açıklamak gerekirse,

Skleroterapi

Varisli damarların tahrip edilmesi için damar içine ince uçlu bir iğne aracılığıyla madde enjekte edilir. Bu madde damarın tahrip olmasını sağlar ve dolayısıyla varisler yok olur. Çoğunlukla kılcal ve orta varislerin tedavisinde tercih edilir.

Mikro Skleroterapi

Çok küçük varis tipleri için tercih edilir. Az miktarda ki madde, çok ince uçlu bir iğne kullanılarak damara enjekte edilir. Damar bu şekilde zedelenir ve sorun ortadan kalkar.

Köpük

Skleroterapi ile aynı yöntemdir. Fakat skleroterapi ve mikro skleroterapi yöntemlerinde saf halde enjekte edilen madde bu yöntemde hava ile reaksiyona sokulur. Madde hava ile reaksiyona girdiğinde köpüğe benzer bir hal aldığından dolayı köpük yöntemi denilir. Orta ve büyük varislerin tedavisinde oldukça etkili olup, yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Lazer

Bu işlem lazerin ışık enerjisinden elde edilen ısı enerjisi ile varisleri tahrip etmeye dayanır. Lazer ışığı ile kılcal varisler gayet kolay bir şekilde yok edilir.

Radyo Frekans

Lazer ile aynı yöntem denilebilir. Isı enerjisiyle sorun çıkaran damarlar yok edilerek varisler ortadan kaldırılır.

Üstte tanıttığımız ameliyatsız tedavi yöntemleri oldukça avantajlıdır. Herhangi bir kesi, dikiş, istirahat, narkoz ya da iş ve güç kaybı gibi dezavantajlar yaşanmaz. Kişi tedavinin ardından kendi imkanlarıyla günlük hayatına kolayca devam eder.

Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz
Idea Kliniklerinin her altı şubesinde de konusunda tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları görev yapmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerimizden size en yakın şubemize iletişim bilgilerinden ulaşarak randevu alabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Uzman doktorlarımız varislerinizin tipi, yoğunluğu, boyutu ve uygulanması gereken tedavi hakkında detaylı olarak bilgilendirecek, kabul ettiğiniz taktirde tedavisine hemen başlayacaktır.

Varis Nedenleri ve Belirtileri

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Orhan COŞKUN 1999 yılından bu yana kalp damar cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Varis ve hemanjiom gibi hastalıkların tedavilerinde ameliyatsız yöntemler uygulamaktadır.

Updated: 9 Kasım 2018 — 09:45

57 Soru Var

Doktora Sor
 1. Mesut

  Aralık-28 2016 da lazerle varis ameliyatı oldum bacagimda emeliyat yeri intahap yapiyor ilaç kullanıyorum ama ameliyat yerindeki yara kapanmıyor ve intahap yapiyor acil yardım

  1. Op. Dr. Orhan COŞKUN

   Varis ülseri gelişmiş olabilir, muayeneyle değerlendirebiliriz. Şu linkten fotoğraf gönderirseniz yorum yapabiliriz
   https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/

 2. Savaş

  Sol bacağımda iç varis var bacağım şiş şuanda amaliyatle tedavisi mümkünmüş hocam

  1. Atilla KAYA

   ameliyatla tedavi edilebilir denilen tüm varisleride ameliyatsız tedavi edebiliyoruz.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz

 3. hüseyin AKSOY

  sayın hocam eşimin sol bacağında ten dışına vuran varisleri var uzun süre ayakta kalınca çürüme ve ağrılı bir hal alıyor .BARTIN dan bir hafta sonra bu işin tedavisi için ANKARA YA geleceğiz bu konuda detaylı bir bilgi alabilirmiyim form attım ama gitmedi whatsap tan foto attım ankara iletişiminize sğl un kolay gelsin.

  1. Atilla KAYA

   hafta sonu olduğu için cevaplanmamış olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderebilirsiniz,yalnız Ankara için istediğinizide belirtin

 4. Yusuf postacı

  Merhaba benim sorunumda üç defa aynı yani sag bacagımdan varis ameliyatı oldum fakat gene aynı yani yok olmadı şimdi gene ameliyat diyolar ben yurtdışındayım. İlk ameliyatı askerde oldum dıştan görünen damarları keserek yaptılar ikincisi almanyada aynı şekilde üçüncüsü de almanyada kasık ve diz altından keserek yapıldı ama gene aynı şimdş gine ameliyat diyolar kapakcıkta problem var diyolar amrliyat olmaz isen ilerde bacagını kaybedebilirsin diyolar varis tedavisi yazın oluyormu yoksa sadece kış ınmı olur bizde anca yaza izin yapabiliyoruz saygılar

  1. Atilla KAYA

   muayene ile değerlendirip ,ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz,yazında varis tedavisi yapılabilir

   1. Yusuf postacı

    Tesekkürller 6 ayın sonu yada 8 ayda görüşürüz inşallah Saygılar

 5. Mehmet

  Slm bende ileri derecede iç varis var ayaklarım kirmizi ve siyah şimdi sigortam iptal oldu genel sigortam var devlet tarafından size gelsem yardımcı olabilir misiniz

  1. Atilla KAYA

   evet size en yakın kliniğimize tedavi için gidebilirsiniz

 6. emine

  hocam ayak bileklerimde kırmızımsı damarlar var diz kapağımın arkasında da kabarık damarlar köpük tedavisi işe yarar mı ameliyat dediler başka bi yerde ameliyat olmak istemiyorum mümkün müdür?

  1. Atilla KAYA

   ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir,extra bilgi alabilirsiniz.

 7. erol

  merhaba hocam benim şikayetim bacaklarımda ağrı gece kramplar giriyor uykumdan uyandırıyor. ayak tabalarımda yanma hissediyorum sebebi varismidir?

  1. Atilla KAYA

   varis olabilir,bazı vitamin ve mineral eksiklikleride bu şikayete neden olabiliyor.kliniklerimize varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 8. Erdem

  Merhaba hocam bacaklarımda büyüklü küçüklü varisler var doktora gittim açık ameliyat dendi buda beni tedirgin ediyor acaba ameliyatsız tedavi edilebilir mi?kocaelide ikamet ediyorum.

  1. Atilla KAYA

   tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz. 0542 231 28 23 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

 9. Selin

  Merhaba,

  Şu anda emzirme dönemindeyim. İki bacağımda da geniş varis var. Kapakçıklar açık durumda olarak söylendi. Emzirmenin bitmesini mi beklemeliyim?

  Teşekkürler.

  Not: Ankara başkent üniversitesi hastanesinde ultrason ile bakılmıştı.

  1. Atilla KAYA

   tedavi edilebilir.kliniğimizde ameliyatsız yöntemlerle varis tedavisi yapılmaktadır

 10. Elmas guner

  Merhaba ,yazılarınızı okudum tahmini olarak benim orta varisi var.bunlar hem görüntü olarak hemde zaman zaman çok yürüdüğum veya çok ayakta kaldığım zaman ağrıları oluyor.bu durumda ameliyatsız tedavi mumkunmu birde benim endisem yapılacak tedaviden sonra tekrarlayip daha da artma durumu olabilirmi.açıkçası en büyük endisem bu.

  1. admin

   Merhaba
   Varisleriniz için Detaylı ultrason muayenesi olmanız gerekmektedir. Muayenemiz ücretsizdir. Tedavilerimizi ameliyatsız köpük tedavisi skleroterapi radyofrekans yöntemleri ile yapmaktayız. Herhangi bir iş güç kaybı yaşamazsınız, tedavi olan varisler bir daha tekrarlamaz ağrılarınızdan kurtulursunuz. Karar verirseniz 212 572 72 65 numaramızı arayarak iletişime geçebilirsiniz Geçmiş olsun

 11. Sıla

  Merhaba sağ bacağımda damar yetmezliği sol bacağımda damar genişlemesi var. Bacak damarlarım son zamanlarda belirgin bir hal almaya başladı. Varisim henüz yok ama olmaması için yetmezlik ve genişleme olan damarlara müdehale edilebilir mi?

  1. Atilla KAYA

   kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz

 12. Ayşe

  Hocam İstanbul’da nerede kliniğiniz var

  1. Atilla KAYA

   İstanbul da Bakırköy,Şişli ve Kadıköy de kliniğimiz var size en yakın olan kliniğimizden hizmet alabilirsiniz

 13. Ayşe

  Ve ne kadar hocam

  1. Atilla KAYA

   ücret varislerinizin yaygınlığına göre değişir,muayene ile karar veriyoruz

 14. Sevilay

  Sadece sol bacagimda bulunan kucuk kilcal damarlar icin bir arastirma hastanesinde bir bucuk ay once ilk lazer tedavim yapildi her gun duzenli olarak krem kullanmamq ragmen yaralarim gecmedu ve eskisine kiyasla cok daha kotu gorunuyor yaralarim zamanla iyilesir mi? Ne yapmam gerek? Ve son olarak sizden ucret bilgisi alabilir miyim?

  1. Atilla KAYA

   laser tedavisinde yanık oluşmuş olabilir.zamanla iyileşir.ücret bilgisini variste muayene ile verebiliriz.kliniklerimizde muayene ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz

 15. Ümit

  Hocam sol diz kapağı arkasında damar şişliği var gün içindeki aktivitelerime göre şişlik gösteriyor doktora gittim ultrason istedi ultrasonda her şey normal çıktığı halde doktor varis diyor güvenemedim polislik sınavına girdim sonuç bekliyorum varis ameliyatı sağlıkta elenme sebebi olduğu için müdahale ettiremiyorum ne yapmalıyım nasıl teşhis koydurabilirim

  1. Atilla KAYA

   varis ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilen bir hastalık.size en yakın kliniğimize gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 16. Songul

  Hocam ankara da kliniğiniz varmi?

  1. Atilla KAYA

   evet var. 0505 119 36 90 nolu telefondan bilgi alabilirsiniiz

 17. bayram nişancı

  slm ,BURSA orhangazide ikamet ediyorum sol bacağımın ağışarasına yakın yerlerde ileri derecede küçük bağırsaklar şeklinde varis oluştu 65 yaşındayım bağkur emeklisiyim ne yapmam gerekir

  1. Atilla KAYA

   0532 152 26 75 nolu telefondan bilgi ve ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz

 18. Tuğba Gündoğan

  Merhaba Kopuk tedavisinin yaz aylarinda olması sorun oluyor mu? Kış başında mi gelmek gerekiyor?
  Tesekkurler

  1. Atilla KAYA

   her mevsimde köpük tedavisi yapılabilir

 19. Ayşegül

  Merhaba. Annemin sol bacağında 9 mm ilk bir varis varmış sağ bacağında ise daha küçük bir varis 9 mm lik olan varise açık ameliyat dedi diğerine ise tedavi yöntemi ile dedi ve annem diyabet hastası biz yaraların kapanmasından korkuyoruz bunun için ameliyatı uygun görüyormusunuz yoksa ameliyatsız tedaviolabilir mi?

  1. Atilla KAYA

   ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmeli.kliniklerimizde ameliyatsız tedaviye yönelik her tür teknoloji mevcut

 20. Muhammet biral

  Merhaba ben yüzünde ki kırmızılıklar için ne yapabilirim diye soracaktım uzun zamandan beri var ve bu durum beni çok rahatsız ediyor özellikle yanaklarım kıpkırmızı

  1. Atilla KAYA

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 21. Sayin hocam gözümde kılcal damar tıkanması var lazerle tedavisi mümkünmü saygılar

  1. Atilla KAYA

   göz hastalıkları uzmanlarına danışmalısınız

 22. Nihal

  Merhaba hocam annemin varisleri son aşamadaymış ve ayakları çürümeye başladı muayene ettirmek istiyoruz yardımcı olurmusunuz.

  1. Atilla KAYA

   kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 23. yasemin dervisoglu

  hocam her iki bacagimda da varis var kucuk kucuk kirmizi renkte cok az agri yapiyor ama asil istedigim.bu gorunumden kurtulmak.nasil.bir detavi uygulanabilinir

  1. Atilla KAYA

   muayene ile değerlendirip laser,RF yada skleroterapi ile tedavi edebiliriz

 24. Aynur

  Merhaba hocam benım de varis sorunum var 2 defa ameliyatı oldum fakat faydasına gormedım bacağım hâlâ sis ve mor kesin cözüm varmı acabaa tamamen eskisi gibi olacakmı

  1. Atilla KAYA

   muayene ile değerlendirmeden bir yorum yapmak doğru değil.kliniklrimizde varis muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 25. Mine

  Merhaba bacaklarımda ters akım varmış morarıyor kaşınıyor ve açık yara oluşuyor şişlikte var ameliyat oldum ama hiç bi faydası olmadı

  1. Doktorunuz

   merhaba Mine hanım
   variste kapakçıklar bozulduğu için geriye kaçma olur.ameliyat ile tüm varisler başarı ile tedavi edilemez.ameliyatsız yöntemlerle tüm varisler rahatlıkla tedavi edilebilir.gelirseniz durumunuzu değerlendirip,köpük,laser,RF,yapıştırma gibi tekniklerle tedavinizi yapabiliriz

 26. Hatice

  Benim sol ayağımda varış oluştu hamileyim ikinci cocuguma birinci çocuğumda yedi aydaolustu varis yanma ağrı şişlik var şuan hamileyim ilerledi çorabım var ameliyat onermedi kalp damar uzakta oturuyorum giresun ucretleriniz ne kadar hamileyken tedavi yapiyormusunuz

  1. Doktorunuz

   hamilelikte gerek ameliyat gerek ameliyatsız yöntemlerle tedavi yapılmaz.önlem almalı,varis çorabı giymeli ve dinlenmelisiniz

 27. yusuf

  Hocam 4 gün önce baldırıma kramp girdi, 4 gündür geçer diye kas gevşetici falan kullandım ama herhangi bir etkisi olmadı. Şuan bacak arkasında bir morarma ve kasıktan başlayan bir zorlanma var. Daha önce de iki kere varis ameliyatı geçirdim. Net bir çözümü yokmu bu durumun artık gerçekten bunaltmaya başladı bu durum beni. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

  1. Doktorunuz

   merhaba Yusuf bey
   varis tedavisinde ameliyat tam çözüm değil,ameliyatla tüm varisli damarlara ulaşılamıyor.gelin durumunuzu değerlendirelim, muayenemiz ücretsizdir.ve varis tedavisine yönelik tüm ameliyatsız tedavi teknolojisine sahibiz,tedavinizi yapabiliriz

 28. serkan özdemir

  iyi günler
  almanyada ikamet ediyorum,cinsel bölge altı iç baldırımdan aşağı diz altı baldırıma kadar safen damarı ve etkiliyen damarlarda kaçak ve aşırı şişlik var yalnız baldırımdaki damar zigzaglı olduğundan herhalde rf yapamam dedi burdaki doktor, zigzaglı olsada bu safen ven damarı rf veya lazer yapabiliyormusunuz, açık ameliyat olmak istemiyorum, tşkler
  cvabınızı bekliyorum tşkler

  1. Doktorunuz

   merhaba Serkan bey
   tüm varisleri ameliyatsız tedavi edebiliyoruz.elinizde doppler raporunuz varsa 05426210888 nolu telefona gönderirseniz durumunuzu daha net değerlendirebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IDEA Klinik © 2017

Site Sahibi: Doğa Niyazi AKÇA - info@doganiyaziakca.com
Yönetici Webmaster: Ahmet ENGİN - webmaster@doganiyaziakca.com
Künye| Gizlilik Politikası | Site Kullanım Koşulları | Anasayfa